| PamyTzZz a întrebat:

Hei TPU love struck Ce imi recomandati pentru cosuri vreau ceva eficient care sa dea rezultate cat mai repede si sa fie cat mai natural deoarece am tenul foarte sensibil. FUNDA pentru un sfat cat mai bun

Răspuns Câştigător
| uguugu a răspuns:

SaluT! iti spun din experienta ca nu ajuta toate cremele si ceaiurile si pudrele de pe pamant ca sa ti se duca cosurile..mai intai trebuie sa mergi la un cabinet cosmetic sa iti scoata cosurile si punctele negre (daca ai puncte negre) pentru ca eu cel putin mi le tot storceam singura si ele se infectau si apareau si mai multe iar dupa ce am fost la cosmetica am folosit ceai de pelin(l-am pus intr-o ceasca si imbibam in el discuri demachiante si ma stergeam pe fata lansand sa se usuce si mi s-au dus ranile in cateva zile) deci cea mai eficienta solutie este cosmetica(cosurile trebuie mai intai scoase) cum si eu am tenul snsibil se irita imediat de la praf, transpiratie etc iti recomand mai intai un tratamenbt cosmetic(va folosi acul apoi va stoarce asa a fost la mine si nu te speria nu e asa dureros precum pare, e ceva suportabil, apoi daca vrei poti folosi ceaiul de pelin sau ce iti recomanda cosmeticiana) si in cateva zile vei avea tenul imaculat

3 răspunsuri:
| lavinia789 a răspuns:

1.La mana parerea mea este ca nu trebuie folosita pudra.
O prietena de-a mea a folosit o crema pentru cosuri si una de galbenele sau ai putea sa iti cumperi masca pentru cosuri de la magazin sper ca te-am ajutat si eu asa stiu ca scapi de cosuri. FUNDA!

| Horen a răspuns:

Zineryt.

| PamyTzZz explică (pentru Horen):

Am incercat cu zineryt si nu da nici un rezultat din contra le da un astect mai urat si le evidentiaza.se inrosesc