| InsaneAciD a întrebat:

FUNDAA!
Daca folosesc BB cream (ziua pentru hidrataresi acoperire), iar seara Eryfluid (pentru cosuri) si pe fata ma spal de obicei cu sapun cu sulf este bine?
Sapunul cu sulf ingrasa tenul?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Săpunul cu sulf este pentru ten gras, şi înlătură excesul de sebum. Mai pe scurt: te scapă de coşuri şi de pielea uleioasă. Nu îngraşă tenul, dar nici nu-l hidratează. Îl usucă puţin, de aia e bine să foloseşti o cremă hidratantă după.

| InsaneAciD explică (pentru AikkoxD):

Si daca folosesc si Eryfluid care are 95% alcool dauneaza?

| AikkoxD a răspuns (pentru InsaneAciD):

95% alcool e clar că îţi strică tenul. Caută ceva cu un procentaj cât mai mic de alcool, poate chiar deloc.

| InsaneAciD explică (pentru AikkoxD):

Da,dar pe prospect scrie ca trebuie utilizat pana la ameliorarea clinica, in medie 1-3 luni.
L-am folosit vreo 3 saptamani, aproape o luna.
Daca-l schimb de-acum nu poate dauna?

| AikkoxD a răspuns (pentru InsaneAciD):

Nu îţi dăunează,dar trebuie să faci o pauză de câteva zile - o săptămână între soluţiile astea. Adică acum îl întrerupi, aştepţi o săptămână în care îţi hidratezi intens pielea şi apoi începi cu altă soluţie. Nici Zineryt-ul nu e bun, deşi toţi îi fac reclamă. Ăla te scapă de coşuri pe moment, dar imediat ce-l întrerupi îţi apar iar. Eu ţi-aş da un tratament naturist, fără creme sau alte creme cumpărate. discutăm prin mesaj dacă e

| InsaneAciD explică (pentru AikkoxD):

Din pacate nu pot prin mesaj.
Uite, da-mi add aici pe mess daca poti : truthordie.isish
Am mai multe id-uri, deci il pot lasa aici.

| AikkoxD a răspuns (pentru InsaneAciD):

Şi eu am mai multe id-uri. Unul pentru şcoală/profi/facultate etc şi celălalt făcut la 12 anilaughing

| InsaneAciD explică (pentru AikkoxD):

rolling on the floor

8 răspunsuri:
| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Buna! Sapunul cu sulf ofera protectie antiseptica si reduce considerabil acneea, excesul de sebum, eczemele. Beneficiile acestui sapun sunt mai mult decat multumitoare deoarece sulful este letal pentru o gama larga de bacterii, fungi, paraziti si alte microorganisme. Astfel se creeaza o bariera protectoare ce previne aparitia infectiilor cutanate si stopeaza evolutia celor existente. Sapunul pe baza de sulf se aplica local, unde sunt probleme. Chiar si femeile insarcinate sau care alapteaza pot folosi acest produs.Eu l-am folosit dupa ce am nascut la recomandarea unei cosmeticiene si efecte benefice se vad. Sper sa functioneze si la tine!