| Valentin_Nico_1999 a întrebat:

Saut, de aproximativ o lună am început să folosesc cu regularitate fixativul, iar de două săptămâni a început să imi cadă păr cand mă pieptăn sau când fac duș. Întrebarea mea este dacă părul căzut are legătura cu fixativul sau este de la alte cauze.

Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

Sunt șanse mari să existe o legătură între cele două, citește "ingredientele", ceea ce scrie pe el, ce conține și informeazăte de fiecare în parte, sunt multe substanțe în din care este posibil să-ți creeze căderea de păr.
Eu așa știu că după ce folosești maoi mult timp gel, fixativ sau alte chestii de genul trebuie să faci tratamente pentru păr...