| DarkShina5566 a întrebat:

Se mai poarta geanta si pantofii de aceeasi culoare? Intreb pentru ca am tot vazut fete si femei care asortau aceste accesorii si chiar eu ma mai imbrac asa uneori. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Eu stiu ca nu se mai poarta, dar sa fie culori care merg cat de cat. De exemplu: pantofi crem si geanta maro, pantofi negri si geanta rosie, pantofi nude si geanta grena. Sau daca esti non conformista, poti incerca unele combinatii mai indraznete : rosu cu albastru, corai cu turcoaz etc.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu se mai asorteaza geanta cu pantofii. E o regula invechita.

| janeD0oe a răspuns:

Doar daca fac parte dintr-un set ceva cu un model deosebit vreo firma de fite sfideaza regulile si face asa cevalaughingin mod normal chiar nu e indicat asa ceva. incearca pantofii sa ii asortezi cu hainele iar geanta sa fie in culorile complementare tinutei.

| Dulcinea a răspuns:

Nu! Eu un mare NOT. De exemplu geanta de piele de sarpe si pantofi din acelasi material( sau culoare). Nu se mai asorteaza pantofii cu genanta. Exemplu : http://arch9.okr.ro/......0_700.jpg. Sper ca te-am ajutat. Pupici.

| kubetttyy a răspuns:

Bineinteles ca dese mai poarte si daca mai aia si o curea asortata ar arata supper(nu ma refer la curelele alea mega lucioase si late de pitzi )