| matrioska a întrebat:

Se mai poarta rujul rosu? Ce nuante? Si cu ce tip de fard se asorteaza?

7 răspunsuri:
| catalina_2916 a răspuns:

Da, se poarta si cred ca se va purta intodeauna...se poarta nuantele cat mai aprinse...merg q un fard subtil, intr-o nuanta d piersica coapta.inainte sa t dai q rujul sa folosesti un balsam pentru buze, j s le conturezi cu un creion in nuanta rujului... t sfatuiesc sa folosesti mai bine un lip gloss, decat ruj...

| claudya a răspuns:

Se poarta, dar mai mult de ocazie, nu ziua

| Raluca_7548 a răspuns:

Da..se poarta.

| Raluca_7548 a răspuns:

Da..se poarta.

| tukhey23 a răspuns:

Sincer, se mai poarta credhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca alegi un ruj rosu trebuie sa optezi pentru un machiaj al ochilor cat mai natural si nesofisticat.
De obicei iti evidentiezi doar buzele sau doar ochii.
Si da..se poarta.Nuantele..nu stiu.Singura chestie ar fi ca trebuie sa ai dintii cat de cat albi pentru ca sa dea bine cu rosu'

| aladin a răspuns:

Mare grija la rujul rosu!
Doamnelor, domnisoarelor, rujul rosu nu este de purtat oricum si la orice! Este o nuanta clasica, eleganta, extraordinara, mereu pe val dar poate cadea in penibil purtata dimineata la ora 8 in tramvaiul 5 asortata la o tinuta casual-sport. Stiu ca pe podium nuantele tari sunt asortate in fel si chip si la orice. Podiumul ramane podium iar strada si locul de munca la fel. In concluzie, poarta ruj rosu doar daca stilul tau vestimentar este spre elegant si... neparat trebuie sa porti tocuri!