| monica7666 a întrebat:

Se poate folosi untul de par pe post de unt de corp?

12 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu! Poti folosi unt de nuca de cocos luat de la DM si-l poti folosi ca si crema de corp, masca (tratament) pentru par si in multe utilizari interne catsi externe. Este foarte sanatos!

| monica7666 explică (pentru MihaelaDart):

Am un unt de par carnu e bun de nimic. L-am mai folosit pe maini si nu s-a intamplat nimic. Pot oare sa il mai folosesc?

| MihaelaDart a răspuns (pentru monica7666):

Ti-a zis ca Nu. Untul de par este destinat parului, nu si pentru corp. Daca nu-ti place, arunca-l.

| Adry05 a răspuns:

Nu, daca n-ai unt de corp poti folosi ulei de masline ca inlocuitor.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce firma, lasa un nume complet sau lista de ingrediente.

| monica7666 explică (pentru anonim_4396):

Elaeis guineensis (PALM) ULEI, Butyrospermum parkii (SHEA) UNT, C10-18 trigliceridele, ulei vegetal hidrogenat, glicerilstearat SE, ULEI DE Camelina sativa SEMINȚE, Theobroma grandiflorum SEMINȚE DE UNT, COCO nucifera (COCOS) ULEI, izoamil LAURATE, SALCAM decurrens / JOJOBA / FLOAREA SEMINȚE WAX / poligliceril-3 ESTERI, Prunus armeniaca (APRICOT) NUCA DE uLEI, Plukenetia VOLUBILIS SEMINȚE DE uLEI, PARFUM (PARFUM), uLEI DE Aleurites moluccana SEMINȚE, hIDROGENAT de măsline, ulei de Moringa oleifera de semințe, Argania spinosa KERNEL OIL, hIDROGENAT Argania spinosa Kernel Oil, Helianthus annuus (floarea) seminte de ulei, Rosmarinus officinalis (rozmari ) leaf extract, Tephrosia purpurea seed extract, ascorbil Tetraisopalmitate, tocopherol, tocoferil, aqua (APA), glicerilstearat, butilenglicol, fenoxietanol, BENZIL salicilat, linalool, limonene citral, geraniol

| monica7666 explică (pentru anonim_4396):

E ahuhu organic hair butter

| anonim_4396 a răspuns (pentru monica7666):

Dar de ce nu-ti place pentru par? E ok la ingrediente, poti sa-l aplici si pe corp.

| monica7666 explică (pentru anonim_4396):

Parul meu face matreata de la el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru monica7666):

De ce nu-l folosesti doar pe lungime sau pe varfuri?

| monica7666 explică (pentru anonim_4396):

L-am folosit dar degeaba.