| anonim_4396 a întrebat:

Se poate slabi mancand cartofi?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Cu cartofii te poti mentina sau ingrasa dar de slabit doar daca maninci moderat

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca ii manaci copti si fara alte adaosuri, slabesti. In general se slabeste si daca se mananca mai putin decat de obicei. Dar cartofii fierti sau copti sunt mai o. k. decat prajiti. Oricum iti dau mai jos o adresa unde poti vedea cate calorii si cata grasime au fiecare...
http://www.topretete.ro/blog/2007/07/29/calorii-si-grasimi/

mlm
| mlm a răspuns:

Sincer cartoful nu slabeste ci din contra ingrasa, asta bineinteles in cazul in care mananci in cantitati enorme.

| wizard_cristi a răspuns:

Daca mananci unul pe saptamana si in rest, bei doar apa.

| mihalitza a răspuns:

Sunt buni la dieta, conditia este sa faci si multa miscare(eventual de doua-trei ori pe saptamana la sala)...

| bluedar a răspuns:

Asa s-ar spune, ca slabesti, insa nu slabesti atat cat ai vrea tu, ci te slabeste de puteri, ca nu iti oferi toate substantele nutritive necesare. Mai bine incerci sa slabesti cu o dieta disociata, adica. mananci putin, mese regulate, nu amestesci alimentele, ai zi de proteina, zi de carbohidrati( nu numai carbohidrati si amidon ) cum oferi mancand cartofi. Daca te intereseaza ce si cum, si daca ai si nevoie de incurajarile unei persoane care slabeste cu mancare putina si sanatoasa, contacteaza-ma prin mesaj privat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da se poate sa slabesti eu am incercat si am slabit deci asa ca cartoful nu ingrasa asa cu zic oamenii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dece nu! depinde in general de organism... dieteticii spun nu ai voe dar daca ne luam dupa ei si apa ingrasa raulaughingcartofii mancati cu o limita pe langa o salata ceva sau chiar simpli cu un ceai te ajuta in mod sigur sa arzi toxine plus miscare usoara si in vreo 2luni imposibil sa nu dai vreo 4kg...chiar mai mult e logic, nu este carne e leguma nare grasimi si nu va mai luati dupa altii legumele in general slabescc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"dieteticii spun nu ai voe dar daca ne luam dupa ei si apa ingrasa rau."...zau? nu prea cred... apa e singura care are 0 calorii... o recomand in cantitati mici si dese si nu foarte rece pentru a nu te balona.

| eu_5214 a răspuns:

Da normal ca se poate cum sa ingrase mai ales daca ii mancati fara sare.