| Dixiclart a întrebat:

Se pot face suvite colorate cu creta!? daca da cat rezista si ce fel de creta folosesc, de unde o iau? se poate folosi si creta scolara?laughinglaughing. funda:**

6 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Nu poți cu cretă școlară.
Mai bine folosești spray-uri colorate sau vopsea temporară. Găsești la orice magazin speializat.
Baftă.

| AlleSss a răspuns:

Heii.
Da, se poate straight face
Dai cu creta, după cu placa, etc, până când se cunoaște culoare, ca lumea.
Cât ține, nu știu...

Baftă!

| BiiBiia a răspuns:

Nu. Eu cand am chef imi fac cu marcaru depindedaca esti blonda poti sa-ti faci cu orice culoare daca esti bruneta fa-ti cu un marcar roz si se vede foarte fain. Daca dai cu creta nu rezista.

| Flower02 a răspuns:

Se pot face cu creta, dar este nevoie de o creta speciala, am impresia ca se chema creta pastel, dar nu sunt sigura. Daca esti blonda, merge si cu creta de la scoala, dar culoarea nu e prea intensa si nici nu tine mult, plus ca da acea impresie ca ai avea praf in par. Poti sa incerci cu un marker, e buna orice culoare si se vede frumos. Daca e un marker permanent, incearca sa nu il lasi foarte mult in par, pentru ca se va duce greu.

| lahme a răspuns:

Merge doar cu pastel si il gasesti la magazinele de arta. Eu mi-am facut si a iesit dragut dar se ia pe haine. Pe parul meu, care e mai inchis la culoare, s-a vazut foarte bine timp de 2 zile... dupa aia nimic.

| XoxoJuICe a răspuns:

Sincera sa fiu nu cred ca se pot face suvite cu creta si mai ales cu cea scolara laughing! Insa exista sprayuri pentru suvite...Sau de asemenea se gasesc sampoane speciale pentru colorarea parului... dupa cateva spalari se duce culoarea! Eu mi-am facut suvite cu vopsea normala fara amoniacwinking! Sper ca te-am ajutat!