| IrinaAniri a întrebat:

Se pot face suvite colorate cu creta!? daca da cat rezista si ce fel de creta folosesc, de unde o iau? se poate folosi si creta scolara?

11 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Eu ma intreb cum ai ajuns tu la ipoteza ca se pot face suvite cu creta...

| IrinaAniri explică (pentru LNK):

Exista metoda asta de vopsire a parului, si inainte sa comentezi ca prostu informazate, bine?

| LNK a răspuns (pentru IrinaAniri):

Si tu inainte sa comentezi ca proasta invata sa pui cratima unde trebuie, bine?

| xBya a răspuns:

Tu chiar ca te plictisesti in ultimul hal. Imaginatia ti-a luat`o razna.

| papusica987 a răspuns:

Nu se pot face cu creta!

| Andrei233 a răspuns:

Depinde cat te duce mintea.La ce intrebare pui, nu stiu ce sa zic.

| mihaelaavirvarei a răspuns:

Buna si eu am aflat zilele trecute de aceasta creta pastel care coloreaza parul si chiar am urmarit pe youtube cateva video-uri despre cum se foloseste. Problema este ca am citit diverse comentarii in care oamenii spunea ca dupa ce au au folosit, dupa ce s-a uscat parul a inceput sa cada daca atingeai suvitele. Eu te sfatuiesc sa cumperi un spray colorant, il folosesti pe parul uscat si se duce la prima spalare. Succes

| KarinaV a răspuns:

Dar cu vopsea ai incercat? laughing

| Asy3 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Lk2UP05M-kw. Se pot face suvite se cheama hair chalking doar ca la noi se gaseste cam rar doar prin magazinele de arta.

| Asy3 a răspuns:

Da se pot face cu ajutorul unei crete speciale. uite aici si dovada....doar ca la noi se gaseste mai greu o astfel de creta http://www.youtube.com/watch?v=Lk2UP05M-kw

| CrisSuEmoGirl a răspuns:

Eu nu cred ca se poate cu creta, dar incearca cu niste creioane cerate cu astea sigur merge, eu l'am avut facut cu creioane.