| candy99mandy a întrebat:

Am auzit ca se pot face suvite colorate cu ajutorul cretei sau a creioanelor cerate... Este adevarat? Si ce fel de creta trebuie folosita ( sau ce fel de creioane cerate)? Presupun ca nu se foloseste creta scolara

Răspuns Câştigător
| muffinfactory a răspuns:

Pasteluri happy
Si functioneaza doar daca ai parul deschis la culoare.
Si bineinteles dupa o spalar se sterg laughing

4 răspunsuri:
| AalaBalaPortocalaa a răspuns:

Se folosesc pasteluri, iar daca ai parul inchis la culoare, trebuie sa il umezesti inainte de a aplica pastelul. apoi, ca sa usuci parul folosesti o placa, sau ondulator.winking

| Alee23 a răspuns (pentru AalaBalaPortocalaa):

Si de unde se cumpara?

| muffinfactory a răspuns (pentru Alee23):

Pastelurile se cumpara de la Galeriile de arta. Magazinele speciale pentru chestii de pictura/desen.

| Alee23 a răspuns (pentru muffinfactory):

Multuumesc :*!