| PrsRaluca a întrebat:

Se pot indeparta petele de grasime/ulei de pe haine? Daca da, voi cum faceti?

Răspuns Câştigător
| TiffanyxSxColor a răspuns:

Da se pot indeparta! In momentul in care te-ai patat pui imediat sare pe acea pata si astepti 2, 3 minute pentru ca sarea sa " suga " grasimea/uleiul.

Eu asa stiu de la mama mea! happy Si astfel am procedat si eu! happy
Sper ca te-am ajutat, paa! :*

2 răspunsuri:
| DyaElla a răspuns:

In cazul grasimei asa se procedeaza
dar pentru orice altceva foloseste venish
iti garantez 100% ca scoate petele
si eu am patit-o cu propolis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scapa de petele de grasime de pe haine daca, inainte de a pune bluza la spalat, aplici putina sare de bucatarie sau pudra de talc, pe suprafata patata;