| anonim_4396 a întrebat:

Servetelele umede pot da alergii?

5 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Da, eu chiar am facut o alergie la un tip de servetele umede. Chiar daca am citit ce scrie pe ambalaj in privinta compozitiei, nu am stiut ca sunt alergica la una dintre substantele cu care servetelul era impregnat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde mult de substantele folosite, unele pot da alergii, altele nu.

Shin
| Shin a răspuns:

Servetelele in sine, nu. Dar substantele componente folosite in procesul de productie, pot.
Shin.

| littlesunshine a răspuns:

Daca persoana este alergica la una din substantele pe care acesta le contine, evident ca da. Traiasca spotul publicitar in care spune "inainte de cumparare cititi eticheta si data expirarii de pe ambalaj"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, pot da alergi.
Pa, pa.