| Animeforlifee9921 a întrebat:

Sfaturi eficiente prin care poti avea un glow up pana la vara? Dar ceva care a functionat si in cazul vostru.
De cand ma stiu ma obsedeaza frumusetea si fetele influencerite sau nu numai care arata bine. In fiecare vara am aratat oribil,si deja m-am saturat+sunt prea scunda la varsta mea si ma iau oamenii peste picior. Ma atrage foarte mult stilul tomboy,doar ca nu am foarte multe haine,iar parul nu imi sta cum ar trebui. Imi place mult stilul tomboy doar ca de purtat de fetele asiatice,cel european nu ma prea atrage.
Am o problema si cu buzele uscate,iar peste noapte mi se fac un fel de coji asa la gura care arata inestestic(uneori trebuie sa insist ca sa se duca)si daca respir prea mult pe gura se formeaza iar. Mai nou folosesc vaselina(Balea),doar ca se duce repede de pe buze si mi se usuca iar,ia ca sa vin cu borcanul la scoala m-as face de ras.
La makeup nu ma pricep foarte bine,inca am probleme cu eyelinerullaughing si nu arata foarte bine.
Deci,ce sfaturi de glow up recomandati? Va rog, fara din astea "morale", ma intereseaza mai mult cele fizice.
P.S:daca imi iau o crema pentru styling, credeti ca va imbunatati coafura?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu te mai lua dupa tot ceea ce vezi pe retelele sociale a fi moda, trendy, tot felul de curente de acesta din moda, unele cu elemente retro vintage, sau stilul Lolita fashion care are de fapt inspiratie in Lolita lui Nabokov, si este prezent chiar si in zilele noastre in Japonia

referitor la ceea ce promoveaza vloggeritele si instagramistele:
unele se "vand" ca si un produs prin intermediul acestor retele si pentru asta fac sacrificii!
eu zic sa iti gasesti stilul tau dar acesta sa fie cat mai simplu, nu visa la ce fac unii si altii pe net este problema lor si cum am zis multi ca sa arate intr-un anume fel pe langa pozele retusate, multe au si operatii estetice si fac tot felul de compromisuri pentru a parea ca arata foarte bine, de genul 3 randuri de machiaze si cate si mai cate lucruri pe care voi femeile le stiti mai bine ca mine cum se procedeaza.

sa ma scuzati daca mi-am permis sa intru in categoria asta a a modei si a fetelor, sa imi dau cu parerea fara sa fiu din breasla fashion designerilor barbati gaywinking

| dullcat a răspuns:

Singurele sfaturi utile sunt cele care implica sa ai grija de sanatatea ta, fiindca frumusetea tine de capacitatea corpului de a se regenera si de genetica data de parinti, nu de produse de makeup sau alte minuni aplicate la exterior.Iar ce vezi pe internet este de obicei fake, e foarte usor sa aplici un filtru unei poze, ii pui tagul after, iar pentru before selectezi una cat se poate de neflatanta, si gata, super glow up. NOT. laughing E doar clickbait si atat, schimbarile majore nu se intampla peste noapte si nici in cateva luni, ci in ani buni.Eu nu am tintit catre asa ceva, nici nu exista acest termen pe atunci, cel putin nu asa des utilizat, dar am observat schimbarea in ani, fiind predominant vorba de atitudine si mentalitate. Poate tu ai mai mult noroc, asa cum doresti.

Foloseste un balsam de buze cu ceara de albine si uleiuri benefice pentru piele/buze, nu vaselina care este derivat din petrol si are 0 beneficii pentru piele. Daca tii mortis, chiar si cea din urma poate fi pusa intr-un recipient mic de la un alt produs, nu e nevoie sa cari borcanul la scoala.Eu am cateva cutiute pastrate de la acel balsam mic de buze de la Oriflame (cred ca mai exista si acum, n-am mai cumparat de o eternitate). Sunt super dragute si utile ca sa pun acolo crema si ce mai am nevoie, mai ales cand calatoresc.Si vezi ca nu e sanatos sa dormi cu gura deschisa, poti intreba orice medic.

Ps: Daca ai trai pe langa/cu acele fete influencerite ti-ai schimba parerea la 90 sau 180 de grade. laughing

| Animeforlifee9921 explică:

Si ma scuzati ca se tot repeta intrebarile cu termenul de "tomboy" dar mai reamintesc ca poate sunt si alti useri mai noi.