| BlancaFantasma a întrebat:

Sfaturi va rog!sadCum sa il fac sa ma placa?sadI`a spus sora lui ca il plac dar nu a reactionat in niciun fel.clar nu ma place.inainte il vedeam mereu ca se uita la mine credeam ca ma place, acum e numai cu ochii pe o colega care are prieten si nu s`ar uita niciodata la elstraight face il vad mereu se uita asa de frumos la ea, dupa ea, mereu e cu ochii doar pe EAstraight face eu am inceput sa nu il mai bag in seama decat sa ii raspund cand vorbeste el cu mine(foooarte rar) desi stam in aceeasi banca nu mai vorbim deloc e mereu intors in spate(unde sta colega de care ii place). astazi ma uitam la el si cand a ridicat ochii lui albastrii catre mine am simtit ca lesin asa de mult m`am emotionatsad. deci ce sa fac?

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mihaidavidoglu1954 a răspuns:
Dacă ți-a păpat cuțu gura! Și vorbești cu colegul tău de bancă, prin intermediari! Altă treabă nu are aia, decât să se bage în viața amoroasă, a fratelui ei. Totdeauna există o iubire și o ură între frați. Ura pleacă de la concurență. Dacă veniturile familiei nu sunt nelimitate apare ura, invidia, etc : dacă îi cumpără lui haine, din aceiași bani, nu îi pate cumpăra și ei haine. Ea în majoritatea timpului își urăște fratele. În fața unui străin / străine, se va bate cu cărămida în piept, că își iubește fratele. Ea va avea tot interesul material, ca fratele ei, să se încurce cu cea mai bogată femeie, chit că aia, este puțin șchioapă, destul de cocoșată și puțin chioară, ideea ei fiind, numai cu ce se alege ea, în calitate de cumnată, de la treaba asta. Dacă vede că nu ai Tu o situație materială teribil, de excelentă, îi va spune mereu: chiar cu sărăntoaca satului, te-i găsit și Tu, să te încurci, tu băi boule. Eu ți-am deschis ochii, că am ceva mai mulți ani, decât tine. Dacă ești prostă, fugi repede și te ceartă cu ea, ca să îți faci aiurea dușmani. Dacă vrei să rezolvi corect problema discută TU direct cu el, ( nu prin soră-sa sau prin papa de la Roma). Ori te refuză și te direcționezi și tu spre altul sau sunteți împreună. Dacă ea este prietenă cu tine, asta nu înseamnă că te vrea și de cumnată. Deci, să nu fii prostă, să vorbești cu ea, ce ți-am explicat eu.

| MMihai a răspuns:

Ce să faci? Să vorbești tu, personal cu el, că soră-sa nu a vorbit cu el, nimic, dar repede, până nu este prea târziu, și nu se implică el prea tare, în relația cu cu aia! Eu ți-am scris asta, de mult, de când ai postat acea întrebare, dar tu, nu m-ai ascultat! Și nici nu mi-ai dat atunci, funda, eu am copiat vechiul răspuns, iar acum vreau 2 funde!

| Contrast a răspuns:

Dar ca el stiind ca-ti place de el, se comporta intentionat asa...te-ai gandit?
Iar cat despre felul in care te priveste, uneori o privire face cat o mie de cuvinte...
Noi femeile simtim cand cineva este astras de noi deci nu te lasa inselatat de aparente...de cele mai multe ori limbajul nonverbal este cel care iti arata adevarata fata a lucrurilor, nu cel verbal, asa ca priveste dincolo de aparente...
"Aparentele nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi"!

| gabrielutzu a răspuns:

Vrei sa ti-o traga?

| Biancaify a răspuns:

Baga-te tu cu el in seamasmug intreaa-l ce face... invita-l la o inghetata ca tot e asa cald afara. bine dupa cateva zile de vorbit.si daca vezi ca va intelegeti. invita-l. chiar daca unii o sa zica ca el trebuie sa faca primul` pas. multe fete fac ele primul` pas si au numa` de castigatsmugtrimiteti-va biletele in ora. numa` sa nu va prinda profiilaughing ca atunci ati dat de beleasmug impreunalaughing oricum Succes. fa tu primul` passmug Vot?

| AL3XandraAnndreutza a răspuns:

Cred ca intr-un fel esti putin invidioasa si vrei atentia colegului tau.Ar trebui sa porti o discutie cu el,dar daca esti chiar atat de emotionata in preajma lui,ai putea sa pui pe cea mai buna prietena a ta sa vorbeasca cu el, sa-l intrebe ce crede despre tine, ce-i place la tine si ce nu.Astfel poate o sa-ti fie mai usorwinking