| anonim_4396 a întrebat:

Diriginta mea nu ma place. La ora de mate i-am cerut colegei de banca, care e si cea mai buna prietena un liniar. Dupa un timp se intoarce diriginta la noi si face ca am ras si am vorbit toata ora chiar daca nu am zis nimic. Ok, m-a mutat in prima banca cu o colega. In spate stateau 2 prietene de-ale mele si chiar daca nu am zis absolut nimic, diriga o zis ca vorbim toata ora. Mereu avea ceva cu mine ca vorbesc toata ora, chiar daca la mate tac din gura. Dupa aceea, ne-a mutat in banci cum vroiam. Eu nu puteam sa stau cu cea mai buna prietena ca"vorbim", nici cu alta prietena ca noi "vorbim". M-au mai intrebat vreo 3-4 colege daca ma mut cu ele in banca si am zis NU. Vroiam sa ma mute diriga cum vrea ca sa nu mai comenteze. Ok, ma muta cu o colega cu care ma inteleg si dupa aia ma scoate la tabla. Si face: acum inteleg de ce nu mai inveti u, vroiai sa intri in gasca. Incercai sa fi hippie.Eu eram ceva genraised eyebrows WTF? Si face ea: da nu ti-a reusit. Ca nimeni nu vroia sa stea cu tine in banca. Eo eram tot raised eyebrows si imi venea sa ii trag una.In fine, colegii mei zic: da noi stam cu ea.Si incepe diriga cu nu stiu ce sa invat sa le arat ca is cu adevarat "tare". Eu m-am simtit ff prost, nu suport ca cineva sa ma scoata in fata clasei si sa faca asa. Cea mai buna prietena a mea se uita si la ea la diriga ca la o nebuna, si in pauza mi-o zis ca ii venea sa ii zic:nu, noi nu o suportam deloc. De aia o stat toata vara cu noi si mergeam zilnic in mall.Pt ca nu o suportam. Ma rog, dupa aia am ras cu colegii de ce proasta ii diriga si radeam ca ne-o facut hippielaughingda m-am simtit ffff prost...si nu stiu ce sa fac sa se comporte altfel cu mine. Mereu a avut ea ceva cu mine... Ce sa fac? Asa nervi amx(

9 răspunsuri:
| DeNyyy a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea dupa o ora si ii zici ce te deranjeaza faptul ca se comporta astfel cu tine.succes

| Bii26 a răspuns:

Nu mai baga niciun coleg in seama in ora de mate! fii atenta la diriga si lasa-i! o sa vezi ca daca o sa fii putin mai atenta la ora o sa mearga! hai ca stim cu totii cat de stresante sunt dirigintele/dirigintii pentru ca zic ca nu inveti si alte chestii...bla bla bla! ei vor s stii tot timpu aia, aia... dar ei nu stiu ca e ff greu! asta e sugestia mea! incearc-o si vezi cum e!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate asa este felul ei de afi. la ora de dirigentie propunetii o oraa de probleme personele si probleme nepersonale. atunci cele personale le veti discuta cu dansa...si ii vei putea spune...imi imaginez c-am cum te simti. dar poate ai suparat-o vreodata cu ceva si are ciuda pe tine. nu iti pot da alt sfat eu vreau sa spun ca am o diriginta foarte buna, dar copii din clasa de la mine nu o apreciaza deloc ceea ce ma doare enorm!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaii, si eu am diriga de mate si e foartee naspa! la noi ne ia din toate orele. sport, tehno, muzica, istorie etc. ca sa facem matematica. toti din clasa o injura pe la spate dar parca e batuta in cap mai.SI nu poti lua o nota de 6 sau ceva ca iti cheama parintii la scoala. da care e treaba ei pana la urma? ca elevu daca vrea invata, daca nu, nu! deci sincer singura solutie ar fi sati chemi parintii la scoala!(depinde ce parere au ei despre diriga). ca daca o au buna.nare rostoh go on.si unii asa au facut, au chemat parintii si au aranjato ei(parinti de aia mai tupeisti). dar crede-ma ca e foarte rau.mai nou se ia de toti din clasa, nu avem voie cu o bratara macaroh go on.proasta rau.mai ales ca acum so stricat cand terminam si a 8-a. dao'n...asa ma enerveazastraight faceda inca un semestru...mai suport. daca nu am zis ca ma mut.deci daca face tot asa mai bine te-ai muta(ca la mine nu o incetat niciodata)orri cheamati parintii.cu scorpii din astea ii greu sa petreci o ora.mult succes.te.am pupat:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CE proasta e diriga!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si diriga mea e...nebuna adica acum a spus unor fete (nu eram in clasa ca era pauza) sa calculeze mediile.laughing si ea le citea din cata log si ele scriau si faceau nu stiu ce iar eu mi-au scris ca am 9. 80 cand de fapt era 9. 8888889 deci 9. 89 da maine ii spun chiar e nessi nu poate fi si ea ca orice profesor da mediile la copii de calculat...

| 123456789qwertuiop a răspuns:

Norocul meu ca diriginta noastra este buna.Dar vorbeste cu parintii tai depinde ce varsta ai ca daca ai 14 ani sigur nu vei fii de acord

| Metallicaaaa a răspuns:

Te inteleg, si eu am o diriga rea ii bate pe toti colegii mei.Toata lumea invata dar de geaba, toate lumea o uraste si colegul meu cel mai bun a zis: ce ma poate inerva baba asta.Si e de mate, anul trecut am avut o diriga atat de buna...

| Mămăruţa10 a răspuns:

Nu ii mai da ocazia sa te santajeze! stiu cu te simti...crying