| OannA4steaua a întrebat:

Si-a facut cineva permanent drept? Vroiam sa stiu daca arde parul tare si cam cate luni te tine... Sau am mai auzit ca a aparut un tratament brazilian cu keratina sau ceva de genu, spuneti-mi si mie daca a incercat cineva sau daca aveti mai multe detalii despre asta. big grin

6 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Asa este, permanentul asta iti arde parul, este un proces daunator parului, trebuie sa ai parul rezistent si sanatos ca sa indraznesti sa iti faci asta.tratamentul tine pentru totdeauna dar cand o sa ai radacini va trebui sa le retusezi (cam la 6 luni e necesar)succes

| Paulla a răspuns:

Tratamentele cu keratina dureaza de la 2 pana la 3 luni. Efectul dureaza pana iti creste parul. Dar tot o sa ai nevoie de placa pentru al indrepta, doar ca vei termina mai repede.
Permanentul drept...iti face parul drept pana creste. Nu vei mai avea nevoie de placa. Permanentul arde parul.

| TrixLove a răspuns:

Pai nu sunt bune acele tratamente.am auzit de asa ceva, doar ca cica nu tin prea mult...si eu am inteles ca permanentul te tine foarte mult.

| ghfgjgjkgj a răspuns:

Se numeste brazilian blow up si nu e daunator si nici foarte scump

| anaconda_9795 a răspuns:

Da trebuie sa iti faci trei saptamani la rand tratamentul si dureaza cam in medie 6 sau 9 luni depinde de cat de tare este produsul utilizat dar nu se merita.eu aveam parul fff frumos cret si lung iar dupa tratamentul asta mi l-am distrus in proportie de 80 la suta.iar tratamentul ala cu keratina ti-l usuca mult prea tare.

| ubitha_6789 a răspuns:

1.eu am parul drept si imi place sa il am ondulat, deci un til mai indrepta ca se arde rau, am o pr.si sil indreapta di 2 in2 zile siil are ars ars
2.hai dinamo! jos steaualaughing