| BigLike a întrebat:

Cat timp tine tratamentul cu keratina? Sunt baiat si vreau sa stiu daca chiar e permanent adica indiferent daca stau in ploaie sau nu toata viata o sa am parul drept sau doar un anumit timp daca doar un anumit timpcat anume? si daca este permanent stiu ca suna stupid insa daca peste 8-9 luni voi vrea sa renunt la el voi putea sau nu?

2 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

3-6 luni tine
depinde de calitatea produsului
mai multe detalii le vei avea din partea doamnei/domnului care te va stila la salon
Mult succes happy

| SilviaPunct a răspuns:

Nu este permanent! Efectul dureaza 3-4 luni (asa a durat la mine, dar pe unele fete le-a tinut 6 luni). In tot acest timp trebuie sa iti speli parul cu un sampon special fara conservanti. Dupa ce iti faci tratamentul 3 zile nu ai voie sa speli parul si trebuie sa il indrepti cu placa de cateva ori pe zi. Nu ai voie sa iti uzi parul in perioada asta si daca te prinde ploaia il usuci repede si il dai cu placa. Cel putin asta mi-a spus mie baiatul care mi-a facut tratamentul.