| sorinqk a întrebat:

Slipi VS Sort, la bazin de inot, plaja

Am descoperit azi ca sunt inapoiat, penibil, necivilizat si ofensez lumea.
Eu nu suport "budigaii" ( aka sortul pana la genunchi ) Am vazut ca este la moda pe plaja si am vazut si cativa nenea la bazinul de inot.
Cel putin la inot cand ii vad in pantaloni mi se pare ca ii spala in apa bazinului. Si pe plaja si la bazinul de inot, port slipi clasici. Nu mi am facut probleme pana azi cand am gasit pe un site despre bazine de inot urmatorul comentariu:

"Cat de stricta e regula "slip"? Ce barbat mai poarta slip? Este o piscina de gay? In strainatate nu te primeste nicaieri in slip (ca barbat) pentru ca este ofensator si penibil. "

Eu ma simt foarte bine in slip si pe plaja si mai ales la bazinul de inot dar acum am inceput sa ma simt putin inconfortabil dupa ce am citit parerile pe net. Mai ales in USA unde se isterizeaza lumea rau daca porti slipi pe plaja sau la bazinul de inot. Nu sunt un fan al modei si deci nu mi pasa ca nu sunt la moda ( oricum moda vine si trece )

Voi ce parere aveti? Ce purtati?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Nu conteaza ce slipi porti Nu conteaza ce zice lumea si ce parere are Tot ce conteaza este ca tu sa te simti bine in pielea ta Traieste fiecare clipa de parca ar fi ultima Pa

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Mi se rupe daca x sau y sunt, ori nu de acord cu hainele purtate de mine, infiderent daca sunt la bazin, mare sau pe plaja. O spun cu tarie : "mi se rupe dom'le, mi se rupe, huh!"
Nu comentez la adresa mimanui atata timp cat nu apare nud pe langa mine. Atunci o sa comentez pentru ca nu dispune de rusine si respect, atat pentru sine, cat si pentru cei din jur. In final, nu haina il face pe om! Nu omul sfinteste locul, ci adevaratul om.
Hai ca plec la baie, sunt in chilori nike si cizme, era sa omit palaria de paie din cap. Burtaaaaa...

| Vizitiul a răspuns:

Sorinqk-nu esti singurul, iar eu imi mentin opinia.

| alonet a răspuns:

Cand eram adolescent nu purtam slip la bazin din cauza ca intram la apa rece si nu mai aveam nimic... happy acum din respect pentru cei din jur daca sunt intr-un cadru public port sort happy

| cristi202 a răspuns:

Mai, in USA e chestia cu "interzisul" slipului datorita culturii, (s-a zis aici deja despre homosexuali), la fel cum la ei e "interzis" ca o fata sa isi sarute prietena, caci doar lesbienele o fac la ei. Nu am sa uit niciodata cum a ramas uimita o americanca (venita prima oara la noi) de faptul ca fetele la noi se pupau cind se vedeau, neintelegind diferenta de cultura. Si ce sa faca fetele de la noi, sa nu se mai pupe? Doar ca americancele nu fac asa, sau pentru ca o fac lesbienele americance? La fel e si cu slipul, de ce sa nu il porti daca te simti bine in ei? Si eu ii prefer in locul sortului cind e vorba de inot, caci te simti mai lejer cu ei. Si la noi inca se mai poarta slipul.

| Jonathan a răspuns:

Sunt de parere ca aceia care au facut acel post in care scrie ca nu te primeste nicaieri cu slip sunt niste neinformati.Eu nu am mai auzit de chestia asta si mereu cand am fost in strainatate m-au primit cu slipi. Port si slipi si un sort putin mai scurt decat cel pana la genunchi.

| laura64 a răspuns:

Aceasta problema a aparut odata cu miscarea homosexuala, intr-adevar pentru prima oara in Statele Unite. Sunt plaje unde este interzisa aparitia cuiva in slip. Nu e o chestie de moda.
Am aici doua lucruri de zis : am vazut si barbati cu picioare frumoase si in definitiv daca mori inecat si esti in slip sau altceva tot nu mai conteaza.
Dar cum te-ai simti sa fii privit admirativ si eventual sa si fluiere dupa tine iar cand intorci capul sa vezi ca sunt niste tipi de fapt?

| sorinqk explică:

Nu stiam de plaje unde este interzis sa porti slip ( poate prin tari mai deosebite ) stiu doar un centru privat prin USA si o amenda pe o plaja din USA care a fost revocata in instanta pentru discriminare ( si la domane cu slipii mai micuti se vede... happy bla bla. Ce sa spun... am google mult big grin
Daca maine persoanele gay se hotarasc sa poarte toate culoarea albastra trebuie sa renunt sa mai port haine de culoarea mea preferata? Cred ca este pana la urma o moda pentru ca pana la urma au fost "la moda" candva chiar si in tara pudicilor USA si dupa lumea a ales ce purtau cei care practicau "surf" Eu nu inteleg cat de confortabil poate sa fie sa inoti in pantalonii aia care sunt mai jos de genunchi, cum arata un barbat care se bronzeaza in ei?
Poate sa fluiere oricine ca nu inroc capul, nici prin cap nu mi ar trece ca cineva se uita admirativ laughing))))) la mine

Multumesc la toti trei de raspuns. Poate ma gandesc prea mult la un subiect care nu este asa de important happy Teoretic fiecare poarta ce doreste happy

| sorinqk explică:

@Cristi: Corect spus happy Nu stiam faza cu pupatul happy

| sorinqk explică:

Am mers pe plaja din Constanta si era plin de oameni cu sort sau budigai pana peste genunchi si pe sub astea aveau CHILOTI obisnuiti , se mai vedea marca uniconf, uoamo . red ca este mai cuul asa in viziunea unora si banuiesc ca foarte confortabil.sau inotau in sort si pe sub el slipul clasic , obligatoriu, de alta culoare , sa se vada ca are 2 perechi pe el. De ce ?
Si pentru doamnele de pe aici care tot spuneau ca nu este decent slipul le povestesc si varianta decenta a doamnelor. O doamna mai plinuta intr-un costum intreg, fara decolteu care mergea pana deasuprea genunchilor si in zona soldurilor avea niste \"volanase\" mai marisoare si nu se mai vedea nimic mulat in zona \"secreta\" Asta este varianta \"decenta\" si pentru ele. Personal imi dadea impresia ca face baie imbracata dar tinuta o recomand tuturor doamnelor care se irita la ochi de la slipii domnilor.Un singur lucru m a socat, o fata de 11-12 ani in tanga de mana cu mama ei. Totusi la 11 ani nu iti imbraci fiica intro ata

| sorinqk explică:

Am mers pe plaja din Constanta si era plin de oameni cu sort sau budigai pana peste genunchi si pe sub astea aveau CHILOTI obisnuiti, se mai vedea marca uniconf, uoamo. red ca este mai cuul asa in viziunea unora si banuiesc ca foarte confortabil.sau inotau in sort si pe sub el slipul clasic, obligatoriu, de alta culoare, sa se vada ca are 2 perechi pe el. De ce?
Si pentru doamnele de pe aici care tot spuneau ca nu este decent slipul le povestesc si varianta decenta a doamnelor. O doamna mai plinuta intr-un costum intreg, fara decolteu care mergea pana deasuprea genunchilor si in zona soldurilor avea niste \"volanase\" mai marisoare si nu se mai vedea nimic mulat in zona \"secreta\" Asta este varianta \"decenta\" si pentru ele. Personal imi dadea impresia ca face baie imbracata dar tinuta o recomand tuturor doamnelor care se irita la ochi de la slipii domnilor. Un singur lucru m a socat, o fata de 11-12 ani in tanga de mana cu mama ei. Totusi la 11 ani nu iti imbraci fiica intr-o ata

| sorinqk explică:

@Androgin: Cu rusine sau nu big grin si eu mai apar nud pe plaja destinata nudistilor de la Costinesti. Upsi happy

| sorinqk explică:

@Androgin: Corect happy Dar cand sunt cativa metri patrati pe tot litoralul romanesc destinat nudistilor, cred ca nu este o mare problema pentru cei care prefera costumele sa mearga pe km de plaja destinati lor si sa nu vina pe metrul patrat unde merg cei ce prefera nudismul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gfgdf
fvbcf

| iooaiooa a răspuns:

Chiar nu este adevarat ca nu te primeste in slip...de abia am venit din America si eraqu chiar multi barbati in slip u nu trebuie sa te crmponezi de poarta altii poarta ceva in care sa te simti bine :dbig grin