| anonim_4396 a întrebat:

Spalatul des ajuta la vindecarea cosurilor?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nathalia01 a răspuns:

Buna! Depinde de coșuri, cele de pe fata sau cele de pe spate. Ele sunt provocate adesea de dereglări hormonale și majoritatea adolescenților, cât și a adulților se confrunta cu ele. Spălarea pe fata cu apa hidratează tenul și trebuie repetata cel puțin o data pe zi, dar poți folosi și geluri speciale. Eu am de la Avon. Cel mai recomandat e sa ai o alimentație sănătoasă, pentru ca hormonii din diferite feluri de mâncare pot stimula dereglările. Poți folosi o crema sau un gel, dar dacă nu vrei sa achiziționezi, poți folosi remedii naturiste. Sper ca te-am ajutat! Mult succes îți doresc și o zi frumoasa

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă ai tenul gras și asta a cauzat coșurile, da.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Demidol a răspuns:

Spalatul dar cu sapun, nu apa simpla. Si eliminarea grasimilor din alimentatie. Dar si renuntarea la creme; infunda porii, grasimea se aduna si... apar cosurile.

| sunmetal11 a răspuns:

Foloseste gelul ivadermaseb de la ivatherm, se gaseste la farmacii! sanatate

| gabzzz a răspuns:

Vezi aici daca te ajuta sau...
https://www.poezii-literare.ro/2018/09/tratament.html