| doggy123 a întrebat:

Sper ca am ales categoria potrivita. Eu am parul slab si fara volum si nu imi sta nici cum. Imi puteti recomanda niste sampoane sau orice care sa imi dea mai mullt volum parului? Sa nu mai fie asa slab si fara volum? (sunt baiat)

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar eu iti recomand sa nu-ti aplici balsam pe par pentru ca o sa-ti ingreunezi parul si o sa fie mult mai lipsit de volum. N-ai cum sa ii schimbi structurafirului, daca el e subtire asa ramane. Singura varianta pe care o cunosc si stiu ca-ti ingroasa parul e vopsirea cu henna naturala pentru ca se tot depune henna pe par care ramane acolo, invelind firul de par cu un trat, si inca unul si tot asa.

Cat despre volum, incearca sa folosesti sampoane cat mai lejere care sa-ti lase parul curat si sa nu-l incarce. Ti-as recomanda sa incerci head and shoulders classic clean 2 in 1, daca nu are efect la tine poti incerca de la yves rocher samponul pentru reflexii blonde cu musetel - acesta are o formula foarte usoara, blanda si nu incarca parul.

4 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Iti recomand masca de mar de la kallos, sunt mai multe varianta de unde poti sa alegi si le poti gasi in farmaciile naturiste, online sau chiar la unele supermarket-uri.

| Annamaria21 a răspuns:

Pudră pentru volum de la taft, o găsesti in fiecare magazin mare la raionul cu sampon sau vopsea, este foarte buna, nu contează samponul, te poți spală cu orice sampon in afara de cele cu ulei de măsline, iti îngrașă părul si tu nu ai nevoie de asta, ti as spune o solutie de efect imediat si foarte buna, spală te cu săpun, cu orice săpun, iti sustrage tot sebumul si parul tau o sa aibă volum maxim, nu stiu cât vei lua in calcul asta, toata lumea când aude de "spălat cu săpun " zici ca cine stie ce lucru primitiv este, dar este cea mai buna solutie, iti garantez

| CristinaRadovici a răspuns:

Ai putea sa te speli cu bere, da volum parului.

| Izabellamirela a răspuns:

Crede-ma nici un sampon nu iti va face parul cu volum iti recomand sa iti iei 2-3 lamai sau mai multe daca ai parul mai mare si sa le storci si dupa sa iti pui in cap zeama de lamaie stai 30 de min cu ea pe cap si dupa spalate fa asta de 2 ori pe saptamana si o sa vezi rezultatul dupa prima aplicare! Bafta