| mariposa azul a întrebat:

Spuneti-mi cum pot sa-mi cresc unghiile mari si repede? fundita]

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Succes!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin combinat cu cel de măsline în părți egale.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

@mariposa azul, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!

| anka a răspuns:

Pentru a accelera ritmul de regenerare a unghiilor urmatorul tratament poate face minuni: amestecati 2 lingurite de pudra de argila alba cu 2 lingurite de ulei de masline si strecurati la final si 6 picaturi de ulei esential de levantica. Cu pasta obtinuta, masati usor unghiile si lasati-o timp de cateva minute sa actioneze. Procedura se repeta de trei ori pe saptamana.

| mgtow a răspuns:

Asteapta cam o luna sa le vezi mari si frumoase, ele nu pot creste dintr-o data repede trebuie sa dai timp daca nu graba strica treaba sau cumperi unghii falsewinking

| Anonime a răspuns:

Daca stai pe fiecare zi cu mainile in apa iti vor creste 100%garantat.

| andreeaaa1 a răspuns:

Buna! Eu am folosit ulei de ricin. te dai pe toata suprafata unghiiei.Ata nu am luat-o de pe net ci doar am vazut ca ajuta la cresterea parului, a genelor si m-am gandit sa dau si la unghii cresc dar nu asa de repede. Iar pentru intarire pui zeama unei lamai intr-un bol cu apa si tii unghiile vreo 15 minute.
Succes!

| claudiea79 a răspuns:

Dai cu suc de lamiie si stai cu ele in apa atunci am vazut ca imi cresc mari

| Opt1k a răspuns:

Sunt lacuri de unghii speciale... le gasesti la cosmetice!

| MORTISHA a răspuns:

Nu stiu nici eu cum la mini cresc tare greu unghiile big grin