| idanna a întrebat:

Spuneti-mi si mie un parfum bun pentru F si unul pentru B care chiar daca nu e neaparat o marca f f cunoscuta dar are miros persistent si de durata...Mersi, pupici la voi!

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Pentru baieti recomand ce am eu acasa in colectia mea : Bvlgari BLV , Aqua di Gio(superb) . Gucci Envy si Antonio Banera Mediteraneo. Pentru femeile mai stilate recomand Chanel No.5 . Cele barbatesti sunt mai subtile care nu ies in evidenta exact cum imi plac mie ca sa pot trece cat mai subtil si neobservat pe oriunde, in afara de Gucci care are un parfum puternic preferabil de purtat seara , la inceput mirosul este foarte amar si puternic dar pe urma devine foarte placut . Mergi la o parfumerie si testeaza-le. Le recomand pe toate pentru ca le am acasa si imi plac la nebunie toate. Preturile sunt putin cam ridicate daca vrei sa iti iei dintr-un magazin de specialitate dar merita. De ex. Antonio Banderas Mediteraneo este 50-60 de lei sticla de 100 de ml si parfumul este dulceag si nu se simte decat de la apropiere. Nu ca trece la 5 metrii de tine si stii ca ce parfum poarta. Foarte discret si extrem de placut. Aqua di Gio innebuneste orice femeie. Eu il folosesc si de cateva ori mi-au zis unele fete ca le vine sa sara pe mine cand au simtit parfumul. Iar Bvlgari BLV este un parfum placut si care este la fel de discret ca si restul pe care ti le-am descris.

21 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Feminin e parfumul opium, e foarte persistent, iar cel barbatesc pacco rabanne

| Brigitta a răspuns:

Deci sa nu fie marca f cunoscuta sau firma scumpa, pentru fete B. U., pentru barbati antonio banderas, imi place f mult.

mlm
| mlm a răspuns:

Bvulgari blue.

Janina
| Janina a răspuns:

Pentru baieti ador Lacoste Rosu, iar pentru fete Cacharel Amor Amor happy

| Sara2 a răspuns:

Little black dress de la avon chiar persista si nu e scump dar pentru barbati blue rush tot avon

| covexrobu a răspuns:

Pentru baieti recomand ce am eu acasa in colectia mea : Bvlgari BLV, Aqua di Gio(superb). Gucci Envy si Antonio Banera Mediteraneo. Pentru femeile mai stilate recomand Chanel No.5. Cele barbatesti sunt mai subtile care nu ies in evidenta exact cum imi plac mie ca sa pot trece cat mai subtil si neobservat pe oriunde, in afara de Gucci care are un parfum puternic preferabil de purtat seara, la inceput mirosul este foarte amar si puternic dar pe urma devine foarte placut. Mergi la o parfumerie si testeaza-le. Le recomand pe toate pentru ca le am acasa si imi plac la nebunie toate. Preturile sunt putin cam ridicate daca vrei sa iti iei dintr-un magazin de specialitate dar merita. De ex. Antonio Banderas Mediteraneo este 50-60 de lei sticla de 100 de ml si parfumul este dulceag si nu se simte decat de la apropiere. Nu ca trece la 5 metrii de tine si stii ca ce parfum poarta. Foarte discret si extrem de placut. Aqua di Gio innebuneste orice femeie. Eu il folosesc si de cateva ori mi-au zis unele fete ca le vine sa sara pe mine cand au simtit parfumul. Iar Bvlgari BLV este un parfum placut si care este la fel de discret ca si restul pe care ti le-am descris.

| covexrobu a răspuns:

Pentru baieti recomand ce am eu acasa in colectia mea : Bvlgari BLV, Aqua di Gio(superb). Gucci Envy si Antonio Banera Mediteraneo. Pentru femeile mai stilate recomand Chanel No.5. Cele barbatesti sunt mai subtile care nu ies in evidenta exact cum imi plac mie ca sa pot trece cat mai subtil si neobservat pe oriunde, in afara de Gucci care are un parfum puternic preferabil de purtat seara, la inceput mirosul este foarte amar si puternic dar pe urma devine foarte placut. Mergi la o parfumerie si testeaza-le. Le recomand pe toate pentru ca le am acasa si imi plac la nebunie toate. Preturile sunt putin cam ridicate daca vrei sa iti iei dintr-un magazin de specialitate dar merita. De ex. Antonio Banderas Mediteraneo este 50-60 de lei sticla de 100 de ml si parfumul este dulceag si nu se simte decat de la apropiere. Nu ca trece la 5 metrii de tine si stii ca ce parfum poarta. Foarte discret si extrem de placut. Aqua di Gio innebuneste orice femeie. Eu il folosesc si de cateva ori mi-au zis unele fete ca le vine sa sara pe mine cand au simtit parfumul. Iar Bvlgari BLV este un parfum placut si care este la fel de discret ca si restul pe care ti le-am descris. Chanel No.5 este un parfum foarte bine cunoscut care este persisten si dureaza chiar cateva zile. Mama il foloseste dar daca il foloseste dimineata pe la 9-10 eu cand vin dupa ora 5 acasa simt ca l-a folosit sau nu atat de persistent este mirosul si este foarte rafinat si este ceva aparte trebuie sa incerci ca sa iti poti da cu parerea.

| Lory_2572 a răspuns:

Dolce Gabana rosu persista extrem de mult si crede-ma am testat multe.Asta pentru femei, recomand 100%, apoi pentru barbati Paco Rabbane 1 milion. E criminal...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Ptr femei Summer Rose - persista peste 10 zile. Daca il gasesti da de stire. Ptr barbati, imi place Glacier.

| Onutzu a răspuns:

Pentru baieti:Hugo Boss sau Hedò White.Eu le folosesc si sunt foaret bune.

| want2bMajestic a răspuns:

C sa zic.....hugo boss... si puma au scos cele mai d durata parfumuri....au un miros frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru baieti, Bvulgari aqua. E minunat si dureazabig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru barbati: S8 night, de la oriflame, mie imi place la nebunie, la fel si Tomorrow pentru El de la Avon si tot de la Avon Black Suede Touch, iar pentru femei Sensoria de la Oriflame, Miss O, tot Oriflame si Avon- Incandessence si Far Away.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

C. k one si c. k one unisex-calvin klein

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai fain parfum de F euforia- calvin kleine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De dama armani code de la armani apa de parfum.
Barbatesc dior home intens apa de parfum de la dior.
ANCA FLOREA
BUZAU

| Beatrice_6624 a răspuns:

Ptr femei Opium
Ptr barbati Cacharel

| Frumusica69 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand parfumul pentru femei Versace
Bright Crystal Absolu iar pentru barbati Versace
Eros Flame. Le poti cumpara de aici https://kupoane.ro/store/notino/ la reducere si in plus de asta vei primi si un cod transport gratuit notino.

| Just Shadows a răspuns:

Mie imi place pentru femei Today, Tomorow, Always iar pentru barbatii ador U By Ungario persista foarte mult si are un miros foarte frumos:X

| Mishulet a răspuns:

DIAMONDS de la Armani e super!