| aryana1991 a întrebat:

Stie careva niste masti(de facut acasa)pentru ten cu puncte negre si linii fine

Răspuns Câştigător
| raincolours a răspuns:

Buna. Si eu sunt adepta produselor home beauty, asa ca iti recomand...
Masca pentru puncte negre: amestec de smantana si miere, in parti egale (timp 20 minute)
Si pentru linii fine: sucul de la struguri, caise, portocale.

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Cel mai simplu, mai bun si sanatos tratament este sa iti dai cu Aloe Vera pe fata.

| SarahParker a răspuns:

Pai da-mi voie sa iti raspund.Tu cauta mai bine pe internet ca ai mai multe alegeri.Dar eu stiu ceva.Am auzit ca o crema din albusuri de ou.Dar fi atenta. In primul rand mai intai dati cu apa calda pe fata (asa ti se deschid pometii mai bine) dupa care dati cu un prosop moale pe fata... Dupa ia 2 sau 3 albusuri si amestecale. Dar ca sa nu pice cand il pui pe fata inmoaie un servetel in albusuri dupa care dai pe fata. astepti vreo 20 min. dupa care ca sa iti cureti crema dai cu apa calda pe fata (ca sa ti se duca de pe fata) si dupa ca sa ti se inchida porii dai cu apa rece pe fata. Dar sa iti dai dupa cu o crema pe fata. S-ar putea sa te usture.Dar e bine, inseamna ca isi face efectul.

| Crissena a răspuns:

Ten gras sau uscat sau mixt?

| Crissena a răspuns:

Pentru mixt - iti trebuie o masca usor astringenta pentru zonele grase si foarte hranitoare pentru restul fetei. Avocado pasat cu lamaie si miere, avocado pasat (adica spuma) cu iaurt. In prealabil - fa un gomaj usor insistand usor pe zonele cu puncte negre (cu zahar pudra sau sare fina sau cafea extrafina), apoi masca si la final o crema, in strat mai subtire in zona grasa si mai multa in parte de ten uscat.
In plus, e bine sa nu faci asta mai des de 1 data la 3-4 zile, pentru ca trebuie sa dai timp celulelor sa se refaca.
Tine-ne la curent happy