| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva un sampon nuanator bun care se ia la cateva spalari?
Eu am parul saten si vreau sa-l fac negru (bineinteles nu permanent), deci daca stie cineva vre unul bun si mai ieftin laughing (hai sa-i zicem de buget) sa-mi spuna si mie.
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nuantatorul doar imbraca firul de par in pigment, deci oricum se ia in timp depinzand de mai multi factori precum : samponul pe care il folosesti, temperatura apei, de cate ori ti-ai nuantat parul, iar unele culori au pigmenti care se duc mai greu.

Eu folosesc Loncolor, e formulat bine (am vazut nuantatoare care aveau si alcool denaturat in ele - cel de la Verona de exemplu ), iar parul ramane extrem de fin si strlucitor.
Eu folosesc V3-ul de vreo 2 ani, dar nuanta inchisa tine doar cateva spalari, dupa se deschide treptat. Am avut si variante de roz de la ei si s-au dus foarte greu.
https://www.1001cosmetice.ro/images/largeimages/1358440820.jpg

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Orice nuantator negru sau rosu NU se ia la cateva spalari, chiar daca asa scrie pe cutie. Mai bine sa nu incerci, au fost altele patite, pigmentul rosu si cel negru ies foarte greu din par.

| TheSeventhSin a răspuns (pentru Bondarel99):

Ai inteles gresit laughing desi nu-i vina ta, nu ma interesa sa se ia la 2-3 spalari.
Pe mine ma interesau doua lucruri, eu nu ma pricep la chestii din astea si nu stiam daca prinde negru pe par saten (cu sapon nuanator), si de fapt pe mine ma intereseaza sa tina mai mult nu la 1-2 spalari sa se ia.

| Bondarel99 a răspuns:

"Stie careva un sampon nuantator bun care se ia la cateva spalari?"

Oricum ar fi, orice nuantator e bun, in sensul ca se prinde pe saten (de la orice firma) dar s-ar putea sa ai nevoie de decolorare daca vrei mai apoi sa scapi de el.

| TheSeventhSin a răspuns (pentru Bondarel99):

Ma gandeam ca daca e nuanator se ia destul de usor laughing cel putin eu asa am inteles, d-asta am si scris "Stie careva un nuanator bun care se ia la cateva spalari" a fost in sensul ca nu mi-l vopsesc permanent (cred ca am facut un pleonasm dar ma rog) ci doar pe o durata de timp, si nu conteaza cat de greu se ia atata timp cat se ia.
Oricum multumesc de raspuns happy

| TheSeventhSin a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri, dar din pacate pot da doar o fundita...

| Maria209 a răspuns:

Încearcă syos e foarte bun şi are un preţ destul de bun rezultatul merită şi părul nu se deteriorează(testat)