| sabintanasa1 a întrebat:

Stie careva vreo reteta, şampon pentru creșterea rapidă a părului?

3 răspunsuri:
| Sindbad a răspuns:

Nu exist asa ceva. Poti sa ajuti parul cu:
1) Alimentatie sanatoasa, somn suficient, miscare fizica
2) masaj al scalpului
3) masti capilare galbenus ou+ulei (cocos, ricin, brusture)+tonic capilar (dacia plant de exemplu)
4) poate ser capilar (gerocosen sau altii)
Samponul areca rolsa spele parul, nu sa-i grabeasca cresterea

| bbnnmm a răspuns:

Poți folosi șampoane pentru creșterea părului: Alpecin, Parusan, Plantur, Gerovital. Îți poți prepara diferite tratamente naturiste: cu ou, cu avocado, cu miere, cu urzică, cu aloe vera - găsești pe internet o mulțime de combinații. Mai poți folosi uleiuri: ulei de măsline, ulei de cocos, ulei de jojoba, ulei de argan, ulei de avocado, ulei de ricin - e bine să fie PUȚIN călduțe când le aplici pentru a pătrunde mai bine în scalp și le poți lăsa cât timp dorești.

| onlychengs a răspuns:

Tine-ti capul in jos si maseaza scalpul usor timp de 5 minute in fiecare zi. Accelereaza circulatia sangelui