| Lary240 a întrebat:

Stie cineva care ar fi cel mai bun corector pentru cearcane?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de intensitatea lor.
Unele recomanda Eraste Paste dar sunt pareri contra pentru ca intra in liniile fine.
Eu foloseam de la L'oreal dar nu mi-a mai placut pentru ca la fel intra in liniile fine.
Si dupa ce ma dau cu fond de ten si pudra cu o pensula de blending ma dau cu fard mat de culoarea pielii pe cearcane. Si " corectorul " asta rezista pe intreaga durata a zilei.
Eu folosesc o paleta de la Seventeen dar vreau sa imi iau de la MAC ( apasa ctrl + F si scrie in casuta Blanc si o sa te duca la poza ) http://www.temptalia.com/mac-eyeshadow-swatches-pinks-highlighters e prima nuanta. E mai scump decat paleta Seventeen care e 35 lei dar este mult mai calitativ.

Si ca sa scapi de ele si sa oferi luminozitate si hidratare ochiilor foloseste ulei de migdale dulci http://didiglamour.blogspot.ro/......dulci.html ai pe blog cum s-a comportant intr-o perioada destul de scurta, si e doar 7 lei la plafar.

3 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

Recomandam sa folosesti gelul anticearcan din gama Aslavital Mineralactiv.Complexul unic Argilǎ naturală şi extract organic de Goji alături de Acidul Ferulic, conferă produsului efecte puternic antioxidante, remineralizante, de energizare celulară.
Complexul de peptide cu acţiune profundă creşte elasticitatea, fermitatea şi densitatea pielii, îmbunătăţeşte microcirculaţia perioculară, redând pielii aspectul ei natural.(http://farmec.ro/produse/ten/gel-anticearcan-263.html)

| Ralluca99 a răspuns:

Cele mai bune corectoare se gasesc la AVON in valoare e 15 lei. Sunt foarte avantajoase! Crede-ma!

| ZuzyGirl a răspuns:

Incearca un corector lichid de la Avon...mie imi place si mi se pare destul de bun