| Soare2435 a întrebat:

Stie cineva ce inseamna demachiant bifazic? Adica de ce i se spune bifazic.Si ce remedii are.

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Demachiantul bifazic este un demachiant cu mai multa putere de curățare, care necesita mai puțină frecare.
Denumirea provine de la formula bifazic care ingrijeste pielea: apa curata pielea si ii ofera catifelare, uleiul dizolva si indeparteaza chiar si machiajul rezistent la apa, lasand pielea curata si fina.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demachiantul bifazic este compus dintr-o baza lichida si ulei. Ti-l poti face singura acasa folosind apa micelara Garnier roz si unul sau doua tipuri de ulei ( migdale, masline, argan etc ).

Indeparteaza cu mai multa blandete machiajul, practic il topeste. Beneficii asupra pielii nu are, nici un produs pentru curatare care necesita limpezire nu are beneficii majore in afara scopului pentru care a fost facut. Poti insa inrautati starea tenului folosind produse pentru demachiere cu iritanti, parfum, alcool etc.

2 răspunsuri:
| cristiana2104 a răspuns:

Bifazic=in doua faze. Este acel demachiant care, stand pe raft, are 2 straturi: Unul uleios (deasupra) si altul apos (dedesubt). Pentru a il folosi trebuie zbatut, astfel încât cele 2 straturi sa se amestece si sa arate ca o substanta omogena. Mai nou am vazut si apa micelara bifazica, cea cu ulei de argan de la Garnier.
Beneficiile acestor produse sunt trecute pe eticheta, însă in general au si proprietari de hidratare si catifelare datorita uleiurilor continute.