| Copilaaa a întrebat:

Stie cineva ceva(crema, masca, orice) care sa te scape rapid de acnee?

4 răspunsuri:
| Chocobunny a răspuns:

Daca ai tenul gras sau mixt eu recomand sapun antiacneic de la Sebamed, costa aprox 30 de lei, dar merita, eu aveam o acnee groaznica si asa am scapat.Folosesc de mai mult de un an jumatate si e foarte bun.
E de dimensiunea unui sapun obisnuit si scrie ceva cu pimples.

| acnaib20 a răspuns:

Mergi la dermatolog, doar el te poate ajuta cu adevarat pentru ca alfel nu o sa ai rezultate bune sau poate dimpotriva dezastruoase SAU POTI AVEA RABDARE SI SA TREACA DE LA SINE, pana atunci le poti acoperii cu fond de tenwinking

| SuntetiLooseri a răspuns:

Draga ti-a venit macar ciclul? ...stai fata pe curul tau si dormiteaza cu tampoanele

| DreamGirlforyou a răspuns:

Acneea nu trece usor..mai intii spalate cu apa calduta si apoi foloseste crme daca acneia ta e usoara eu tias recomnda vichy normaderm...sau daca nu remedii naturiste cuma ar fi mierea de alibine, lamaia(sucul), masca de castravesi