| ioanaunicorn a întrebat:

Stie cineva cu ce imi pot elimina semnele acneei?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Peeling chimic la dermatolog în general... dar în unele cazuri mai rău face. depinde de tine

| aXy99 a răspuns:

Nu prea poti...
Sunt tot felul de creme pentru cicatrici, incearca unele dintre ele, dar nu te astepta la minuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru pete poti sa folosesti The Ordinary Niacinamida
10% sau acid azelaic ( Skinoren gel 15% ) integrat in rutina ta, niciodata nu aplica mai multe ingrediente active concomitent. Poti opta pentru a folosi epiduo seara si unul din produsele pentru pete dimineata, sau sa le alternezi in fiecare seara ca sa nu agresezi pielea. La 15-30 minute de la aplicarea tratamentului aplici o crema hidratanta, ziua este obligatoriu sa folosesti o crema cu SPF, de preferat 50. Pentru cicatrici peeling-urile chimice, microdermabraziunea etc. au efect, dar nu se fac la varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu de la o cunostinta crema cu spirulina este buna pentru acnee si petele de pe fata.

| armiaso a răspuns:

Contractubex gel.

| 111222333555 a răspuns:

Intra pe grupul "the ordinary" pe Facebook, și caută acolo informații, dacă scrii "acnee" in grup îți da toate postările despre acnee happy