| andreea_5162 a întrebat:

Stie cineva cum poti scapa de semnele post acneice? Am 15 ani si probleme cu acneea inca de pe la 10 ani.sadAcum nu prea mai am cosuri, astea deja nu mai sunt o problema, dar ce ma fac semnele lasate?cryingAm obrajii plini de pete maroni si rosi.Doamnee nu le mai sufar
Ce as putea face?sad

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Apa termala de la Avene este foarte buna pentru asa ceva si in general pentru mai multe probleme ale tenului. O crema de galbenele sau o crema de la Avene ar face minuni. Mastile de argila sunt si ele foarte bune. Si ar fi extrem de bine daca ai lua vitamine E, A, C si Zn pe cale orala. Dar cel mai bun leac este timpul. Semnele vor disparea de tot in cateva luni pana la 2 ani. Succes!winking

| traficanta a răspuns:

Eu mi-am cumparat Zynerit, cred a stii ca toata lumea il recomanda si da e foarte bun. E 36 lei la farmacie so merita sa incerci.

| anda_1885 a răspuns:

Exista la plafare o crema foarte buna pentru asta, nu mai stiu cum se numeste, dar daca intrebi sigur o sa stie sa iti spuna vanzatoarea. Si un pont pe care mi l-a vandut cineva si a fost foarte bun, sa ma spal in zona afectata dimineata si sea cu crema de ras. Eu nu prea am avut pe fata, insa spatele si umerii erau plini. Iar semnele erau mai multe decat cosurile. Dar a functionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Andreea, eu unu ti-as recomanda cremele pe baza de AHA(Keracnyl, Glyco-a, Boreade 12, Hyseak) acestea din cate stiu eu nu sunt foarte agresive,
Mai sunt Isotrexin, Retin a - ultimul e FOARTE AGRESIV, ai grija
Ce pot sa iti spun e ca trebuie sa ai foarte multa rabdare cu semnele, eu unu folosesc retin a de 3 luni - ma dau o data la trei seri si nu am nici un rezultat si am decis sa incerc Keracnyl crema!
Bafta!