| DollElsdark a întrebat:

Stie cineva o solutie de epilare definitiva?(fara saloane sau epilarea cu laserul) Ceva un remediu facut in casa?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Epilare definitiva nu exista.
Peste cateva luni iarasi apar fire noi, dar chiar mai multe...

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Epilarea de finitiva inseamna sa distrugi foliculii din care creste parul. Daca nu cumva vrei sa iti distrugi piele acasa cu solutii citite pe net, du te la salor sau cumpara ti un aparat de IPL.

| annempx a răspuns:

Eu una stiu ca se poate doar la salon specializat.

| oanananana a răspuns:

Hmmm...Am vazut ca poti fierbe sau topi zaharul cu zeama de lamaie pana capata o culoare maronie apoi o aplici, ceva aproximativ " ceara de casa", insa fara ceara ...sau albine ♥

| Adry05 a răspuns (pentru oanananana):

Aia e acelasi lucru ca si epilarea cu ceara, nu are nicio legatura cu epilare definitiva.
Nu se face asa ceva acasa, nu exista metode.

| oanananana a răspuns (pentru Adry05):

Ah, okay. Ma scuzi! ♥

| PepsiGirl a răspuns:

Nu exista așa ceva! Nu ai cum sa te epilezi definitiv in casa! Singura soluție este cu laserul chiar dacă nu îți convine.