| cat18 a întrebat:

Stiti ceva remedi sau pastile pentru stimularea cresteri parului?

Răspuns Câştigător
| Flores_9770 a răspuns:

Buna!
Uleiul de ricin reprezinta cel mai bun remediu pentru regenerarea si cresterea parului.Se poate achizitiona de la plafar sau de la orice farmacie si nu costa mai mult de 4-5 lei.
Se recomanda amestecul intr-un recipient a 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine si se aplica pe par masand la radacina timp de 5 minute,dupa care se spala parul cu sampon. Poti aplica uleiul de ricin seara,inainte de culcare pe par, masand la radacina parului, acoperi parul cu un prosop si te poti spala dimineata cu sampon.
Ai grija de tine!kiss

5 răspunsuri:
| BiaBby a răspuns:

Nu ti-as recomanda pastile ci ulei de ricin este foarte bun pentru cresterea parului si regenararea lui.
Amesteci 3 linguri de ulei de ricin, zeama de la o lamaie, doua linguri de miere si un gabenus de ou (ai grija sa aiba consistenta maionezei). Maseaza bine scalpul (dupa ce ai spalat parul si acesta e inca umed) cu amestecul si stai cu capul invelit intr-un prosop vreo 2-3 ore, dupa care te clatesti cu 1, 5 l de apa in care ai pus zeama de la o lamaie. Aplica masca odata la doua saptamani.

| Summerismine a răspuns:

Nu stiu. nu am incercat nici o pastila pentru stimularea cresterii parului, dar eu imi tund varfurile din 2 in 2 luni si creste mai repede. Asta este secretul. mai foloseam ulei de masline pentru regenerarea parului. :*

| anonim22378 a răspuns:

Incearca uleiul de ricin,nu numai ca stimuleaza cresterea parului dar ii da si un aspect de invidiat,eu nu am incercat la par ci la gene si pot spune ca se vad rezultatele, dar stiu pe cineva care il foloseste pentru par si a zis ca e foarte eficient(sincer se vede, are un par de invidiat)acest produs il gasesti in farmacii si nu costa mai mult de 6-7 lei trebuie sa te dai de 2-3 ori pe saptamana si sa te dai doar la varfuri nu pe intreg parul si il lasi sa actioneze timp de 5 ore(cel mai bine te dai de seara si il lasi pana dim)si apoi clatesti cu apa calduta, rezultatele apar la a6-a a7-a folosire daca te-am ajutat fundahappy

| Juliétte_4642 a răspuns:

Am tot observat ca este recomandat uleiul de ricin,insa nu am incercat niciodata eu personal.
Insa,daca iti tunzi periodic varfurile, creste mai repede, asta stiu sigur.

| Canada a răspuns:

Este o problema, exista remedi si pastile si siringi si tratamente etc, dar iti recomand doar tratamentele,presupun ca vrei sa creasca doar podoaba capilara,si din aceasta cauza sa nu incerci pastile sau alceva pentru ca exista posibilitatea sa iti apara par in anumite parti ale corpului, per pe care nu il doresti, deci tratamentele sun cheia. poti incerca sampon sau balsam de par care ajuta la cresterea parului, sau mai sunt produsele bio, funda plz?