| Butterfly23 a întrebat:

Stiti cumva cum se fac coditele colorate, hairwraps (coditele acelea care se fac cu ata in par)?

4 răspunsuri:
| happyendings a răspuns:

Pai iei un fir subtire de par.iei o culoare, faci un nod si incepi sa invarti ata pe firul de par.Cand ai terminat cu acea culoare,fa iar un nod, dar lasa ata un pic mai lunguta. Apoi ia alta culoare, fa un nod unde s-a terminat culoarea anterioara si iar infasoara(ata ramasa sa o prinzi in noua culoare) si tot asa. Sper sa reusesti:)
Sau poti sa incerci asa: http://www.youtube.com/watch?v=IIa3AqCiydM

| Butterfly23 explică:

Merci mult!

| KiddaRux a răspuns:

De fapt aproape toti gresesc. se aleg 2 culori sau cate vrei apoi se face nod cu toate la radacina. apoi toate firele de ata care NU le folosesti se pun pe suvina de par apoi ata care o folosesti o invarti pe suvita de par care are atele care nu le folosesti atunci in ea. apoi daca vrei sa contiunui cu alta culoare scoti din suvita de par si o bagi pe cealalta in suvita.Trebuie sa invarti pe suvita usor pentru a nu se vedea parul si atele care nu-ti trebuie! te poti uita pe profilul meu in cel mai scurt timp voi baga niste poza in care aveam codite din acelea!

| KyddaPufffyk a răspuns:

Pai iei un fir de par. Apoi il impletesti normal in 3. Dupa ce ai impletit trebuie sa iei cel putin douo tipuri de ata groasa. Apoi iei o culoare o invarti, apoi cealalta culoare si asa mai departe, pana iese. Dupa ce ai facut asta pana la sfarsitul cozii o legi acolo cu ceva.E mai bine sa legi cu o ata de aceeasi culoare ca sa se vada mai bine. Funda!happy