| AlexxaRainbOw a întrebat:

Stiti cumva daca as putea sa-mi fac suvite dar fara sa le vopsesc? Sau sa ramana pentru ceva timp si sa se duca dupa spalare? Ceva ori facut acasa...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la farmacie si cere albastru de metil(sau metilen) sau roz castelani,va fi o sticluta unde continutul il pui intr-o cana(nu pe tot) si pui foarte putin apa,apoi cu ceva(pune-ti manusi, ca pateaza) te dai pe suvita. Apoi te stergi cu ceva uscat, nu dai cu apa pentru ca se va duce tot.Si gata.happyTe va tine si iti va iesi culoarea in functie de cata apa ai pushappy

11 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Vezi ca exista pe piata niste spraiuri colorante pentru par, nu pot sa iti zic exact firma sau cum se numesc, dar daca te interesezi le gaseti, stau pe par pana la prima spalare si sunt diverse culori: verde, albastru, rosu etc

| cherrybomb a răspuns:

Da poti
cu nuantator
albastru de metil sau violet de gentian

| Scândură a răspuns:

Buna! Incearca Spray din ala de vopsit care tine pana la prima spalare, de la oricare Supermarket. gasesti acolo. Am auzit si de existenta unui fel de praf, care te dai cu el pe par(suvite) si ti-l coloreaza, se poate lua de la farmacii, tine pana la prima spalare!
Mai exista si un fel de recipiesnt ca un rimel, cu periuta aia si aceeasi sticluta, de diferita culori, iar cu periuta aia iti aplici vopseaua aia pe par, tine pana la prima spalare, nu arde etc. Nu stiu unde se gaseste, cauta pe net, eu il am dintr-o revista de mai de mult!
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| Aanyaa a răspuns:

Violet de gentiana, albastru de metil sau castelanihappy le gasesti in farmaciehappy

| 23_2068 a răspuns:

Nuantator,sprei,rimel pentru parthinking

| XDead a răspuns:

Exista niste plicuri de vopsea de la Palette numite "Instant Colour". Vopseaua se duce dupa 7 - 8 spalari iar pretul nu este deloc scump. Le poti incerca cu incredere.

| XDead a răspuns:

Incearca Instant colour de la Palette

| Rares95 a răspuns:

Stiu de la colega mea blonda care isi face suvite colorate cu albastru de metil...se duce dupa spalare si nu e toxic.

| duf a răspuns:

Nu sti fato, du-te si cumparati suvite din carrefour sau europa. (fraiero)

| isabell22 a răspuns:

Poti sa incerci cu nuantator daca ai parul mai deschis. gen : saten, saten deschis.

| chryssa a răspuns:

Daca vrei roz, iti recomand tinctura de castelani. Are la facmacie. Nu e mai mult de 10 lei.