| Alice001 a întrebat:

Stiti niste feluri care nu prea ingrasa? Ceva salate bune, sau ceva de genul. DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă medicul de familie dacă ai probleme cu greutatea.
Mergi pe o alimentație variată, organismul are nevoie de vitamine, săruri, oligoelemente, zaharuri, carbohidrați, etc.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| Classy a răspuns:

Salata de pui, e sanatoasa si nu ingrasa.Contine ardei, ceapa, salata verde, bucati de pui, sunca(din asta nu pui daca vrei sa slabesti).

| RAY a răspuns:

Ce aia ingrasare un mare mit, corpul functioneaza asa transforma totul in glucide, proteine, grasime restul le depoziteaza sub forma de grasime deci trebuie sa faci sport ca muschii sa mance grasimea si sa manci ca omul, si apa ingrasa sa stii

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Salata de rosii, cu varza castraveti ...si piept de pui fara ulei.

| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Legume si miscarewinking.

| Chiric_Bogdan_Cristian_1993 a răspuns:

Pai iti recomand:
- salata in 3 straturi ( cea care contine sfelca rosie )
- vestita salata de vara ( facuta cu ulei de masline )
- salata de morcovi cu telina

Alte mancaruri:
- Mancare de fasole verde (fara carne insa)
- Ciorbita de tomate
-piept de pui la gratar
-Cipercute la cuptor

Incearca sa gasesti meniuri bogate in carbohidrati dar slabe in grasimi. Sper ca te-am putut ajuta. happy