| simonanomis92 a întrebat:

Buna fetelor. vreau sa iau peritol pentru a ma ingrasa si am gasit mai multe feluri si nu stiu de care.va rog care stiti de care help me... funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu este recomandat, numai citește aici
Peritolul este un medicament care a fost conceput ca antialergic. Mai tarziu s-a constatat ca la pacientii care il foloseau
se marea pofta de mancare in mod inexplicabil. Efectul secundar al medicamentului, conceput evident in mod gresit este folosit acum ca unul din efectele principale, mai ales la copii
http://sanatate.findtalk.biz/......s-la-copii

Pe lângă asta cauzează dereglări hormonale și nu vrei asta. Mai bine ai vedea un medic endocrinolog!

2 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Cel mai indicat este sa consulti un nutritionist
in urma unui consult si a unor analize poate sa faca un program care sa contina tot ce trebuie pentru a castiga kg...nu grasime
niciodata sa nu iei nimic medicamentos ca auzi sau citesti... precis esti in crestere si consumul anumaitor medicamente si substante pe viitor poate avea repercursiuni asupra ta ca viitoare adulta si de ce nu asupra viitorilor tai copii

| aurel20 a răspuns:

Reteta garantata d eingrasare
-Peritol 2 pastile pe zi prima luna apoi urmatoarele 2 luni cate 3 pastile
-Mega b complex 1 pastile pe zi dimineata timp de 3 luni
-Laptisor de matca 2 capsule pe zi timp de 3 luni
-Steel muscle-in jur de 3-6 pastile pe zi, creste masa musculara si masa corporala daca nu faceti sport dar atentie cand luati acest produs pentru ca este pe piata si o varianta cu carnitina si nu e bun.
-3 batoane protein r de la redis pe zi
-sa aveti 4 mese pe zi la ore fixe care sa cuprinda peste 4000 calorii
-ideal este bine s afaceti si sport odata cu acest tratament pentru a va dezvolta frumos.
-eu am luat cu acest tratament in 3 luni peste 10KG.