| Onitzz a întrebat:

Stiti o solutie naturala pentru caderea parului?
Ma gandeam la ceva ce se poate face acasa chiar de mine.

Răspuns Câştigător
| kidda97 a răspuns:

Si eu am aceasta problema...Foloseste uleiul de masline timp de 10 zilewinking
Ti-l pui pe par seara timp de 10 zile cum am mai ziswinking

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mastile cu ulei de ricin sunt foarte bune. Succes!

| danutza a răspuns:

Caderea parului e un lucru normal el se datoreaza stresului sau alimentatziei necorespunzatoare am incercat si eu faza cu oul si uleiul de masline si sincer nici un rezultat...

| Christina a răspuns:

Se bat bine două ouă cu furculiţa până se transformă în spumă. Spuma o încorporaţi în păr ca pe un şampon obişnuit şi o lăsaţi să acţioneze aproximativ 4-5 minute. Se clăteşte părul foarte bine şi în apa finală se adaugă după cum urmeză:

-dacă aveţi părul negru : o lingură de oţet

-dacă aveţi părul şaten sau blond: o lingură de zeamă de lămâie

| Onitzz explică:

Imi cade parul destul de mult si as vrea sa stopez astabig grin
ce intelegi tu?

| Onitzz explică:

Mersi mult. chiar merge cea cu usturoi love struck

| sonia_3318 a răspuns:

Spalate pe cap cu galbenus de ou si cu sapun de casa are rezultate bunewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar eu nu inteleg de ce vrei sa iti cada parul?happyDupa formularea intrebarii iti raspund, solutia naturala.lama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In urma unui stres a inceput sa imi cada foarte tare parul...cred ca s-a redus atunci in jumatate volumul parului pe care il aveam. Eram foarte speriata, si nu mai stiam ce reteta sa folosesc. Intr-un final am dat de o reteta minunata care mi-a salvat podoaba capilara, provocand cresterea noilor firicele de par chiar din prima saptamana. Reteta e simpla si la indemana oricui, si v-o recomand din propria experienta. E nevoie de usturoi mai maricei si ulei de masline (cat mai concentrat, dupa posibilitate). Cateii de usturoi se curata de coaja si li se taie varful, astfel incat sa formeze o suprafata dreapta. Cu acea latura se freaca atent pielea capului la radacinile de par, fara a forta zona.Cand freci o portiune, sucul este absorbit de piele, din care motiv este nevoie iar sa feliezi un strat din catelul de usturoi. Feliutele taiate din usturoi nu se arunca, ci se strang intr-o cescuta. Dupa ce s-a frecat tot capul cu usturoi, in cescuta unde se gasesc feliutele de usturoi se toarna deasupra lor ulei de masline (cat credeti ca e necesar ca sa ungeti toate radacinile de par). Cu o lingurita se amesteca usturoiul si uleiul, presand cu ea feliutele ca sa ii stoarca sucul. Se lasa pentru cateva minute, dupa care muiati buricul degetelor in acest ulei si masati atent radacinile parului si pielea. Dupa ce s-a uns toata pielea capului, se imbraca o caciulita din polietilena (sau in lipsa ei se poate improviza cu o punga), si se tine pe cap de la 45 minute la 3 ore (dupa cum rezista fiecare happy ). Dupa aceste minute/ore, se spala bine capul cu sampon (eu am folosit unul de la Fructis), astfel ca sa nu fie parul gras, si sa scoata mirosul (eu am spalat de 2-3 ori). Pentru a scoate cu siguranta mirosul, a da stralucire parului, si a intari radacinile, am clatit parul cu apa calda in care am diluat putin otet de masa. Apoi am lasat parul sa se usuce natural, fara feon (caci la mine cadea parul de la orice fortare mai mare). Aceasta reteta o faceam o data in saptamana atunci cand imi spalam parul. Din prima aplicare in acea saptamana parul nu mai cadea in mari cantitati, fiind redus la cateva fire doar, iar pe langa intarirea parului ramas pe cap, am observat cum cresteau mici noi firicele de par. Am facut reteta data de cateva ori, pana am vazut ca imi creste sanatos parul si nu mai cade deloc. Obisnuiesc si acum din cand in cand sa o fac pentru profilaxie, pentru imbogatirea parului si evitarea pierderii cantitative a firelor de par. Sper sa fie util si pentru altcineva, ca pe mine m-a ajutat foarte mult. Sanatate fetelor! Si etalati-va bogatia podoabei capilare!

| papushoi a răspuns:

Mm cea mai buna solutie ar fi sa vb cu un stilist. te va putea ajuta