| anonim_4396 a întrebat:

Stiti pe cineva care a facut implant/transplant de par? Merita?

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Tot mai multi oameni de succes chelesc din cauza stresului sau alte motive. Costurile unui implant de par sunt ridicate dar merita,daca niciun tratament de regenerare a parului nu functioneaza. Nu o sa fie ca si cum ai avea parul altuia pe corpul tau,iti implanteaza radacina firului de par, dupa cateva luni, cand creste, te poti tunde chel, iar el va creste din nou, si va fi parul tau. Orice pom fructifer trebuie altoit ca sa faca poame, dar nu se plange niciun mar ca nu ar fi merele lui alea de pe creanga altoita.Sunt mere,toate, daca intelegi aluzia. Oricum, fetele din ziua de azi folosesc extensii din par de cal sau sintetice, gene false, unghii false, silicoane...Deci implantul de par e, dupa parerea mea, o interventie medicala necesara pentru a stopa reflexia luminii de pe varful capului( de aici cunoscuta porecla de"bec")

| RazerAbyssus a răspuns (pentru SmokeyEye):

Nici un tratament nu functioneaza nu stiu ce sa mai fac, decat transplantul costisitor. Si nu stiu unde ca in Romania am auzit ca nu se merita.

4 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Salutare! eu personal nu stiu pe nimeni care a facut transplant sau implant de par dar nu cred ca merita! adica mi-ar fi scarba sa am parul lu altu in cap.si transplant nu merita nici asta.

| RazerAbyssus a răspuns (pentru MCRgurl):

Pai e din parul propriu, din zona cefei.

| Corynutzaa a răspuns:

Pai sincer nu cred ca merita! big grin