| Muppet a întrebat:

Stiti vreo metoda de indreptat parul fara sa il deteiorez? Am parul ondulat si foarte des si sensibil...Mereu are un aspect parca e tocit :@. Il mai indrept si cu placa dar stiu ca il arde.crying

Răspuns Câştigător
| PedoBearIsHereBitches a răspuns:

Deci.cum sa til intinzi cu placa fara sa il arzi. [numa dureaza un pic mai mullt]

1.ai nevoie de folie de aluminiu
2. de o placa bunalaughing [min 35w]

mod:

iti invelesti suvite in folie de aluminiu apoi dai cu placa pe suvita invelita in aluminiu. dupa ce ai terminat cu fiecare suvita mai lasa folie inca vreo 5-10 min pe suvite.[ pe fiecare suvita o alta folie de aluminiu.]

funditabatting eyelashes?

3 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Folosesti un produs special care protejeaza parul atunci cand il indrepti sau folosesti uscatorul de par. sunt niste spray-uri speciale. hit defence le zice in engleza, in romana nu stiu. dar ceri la magazin spray pentru protectia parului

| Derye a răspuns:

@TheBubbleGum: parul nu se arde in adevaratul sens al cuvantului. Tu crezi ca iti ia foc parul'? Adica se deterioeaza. Are aspectul ala urat, ca si cum ai avea o capita de paie in cap, dupa 1 timp nu mai sta indreptat, s-a rarit, e aspru.
Asta inseamna par ars, sau mai bine zis deteriorat. Oricat de buna ar fi placa, parul se arde de la caldura iar fara caldura nu se indreapta. Deci daca nu il deteriorezi nu il indrepti.

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Pai ma bine ia-ti o placa noua :d
Eu am o placa ff buna :P
Niciodata nu mi s-a intamplat sa mi se arda parul :P
Se numeste Placa Remington :)
Daca vrei sa cumperi online gaseste una pe placul tau de aicic :d
http://www.shopmania.ro/magazin~cauta-placa-remington.html
Fundaa;))?
Please :P:">:">