| Nimeni_7600 a întrebat:

Stiti vreun tratament pentru parul care se ingrasa ff repede? dupa numai 1 zi?:-s

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Pai.citeste ceea ce scrie in link-ul pe care le-a pus bacemi acolo iti gasesti raspunsulbatting eyelashes

| miauu a răspuns:

Cu aceeasi problema ma lupt si eu

| miauu a răspuns:

Am incercat sa schimb samponu
si a mers doar prima data tine 2 zile apoi iar sick<
masti cu ou si la fel

| Summer Memories a răspuns:

Incearca sa te clatesti cu otet.Si eu am avut problema asta si m-am clatit cu otet dupafiecare spalare, si acum mi se ingrasa foarte rar.

Sper ca te-am ajutat kisskiss

| drumurile a răspuns:

Eu aveam parul gras si folosesc zeama de lamaie, acum nu mai am probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri ca ti se ingrasa parul repede, deoarece acesta capata un luciu natural pe care cei cu parul uscat il invidiaza (singurul inconvenient ar fi faptul ca parul isi pierde din volum). Mai bine sa-ti straluceasca parul decat sa fie tern (fara luciu). O solutie ar fi sa te speli pe cap doar 1-2 pe saptamana cu un sampon pentru par normal sau gras. Spun asta avand in vedere ca spalarea frecventa a podoabei capilare (mai ales cu un sampon agresiv, ce spala prea mult sebumul) nu face altceva decat sa determine pielea capului sa secrete mai mult sebum, iar rezultatul va fi ingrasarea rapida a parului.

| myckey a răspuns:

Sa nu ti mai dai cu balsam de par la radacina si sa incerci sa nu l mai speli o data la 2 zile.cat mai rar si o sa se ingrase din ce in ce mai greu.bafta

| BambOO_8402 a răspuns:

Exista masca de par pe baza de argila este un remediu eficient si usor de utilizat.si se gaseste la farmacie la un pret convenabilwinking. Se aplica doar la radacina, inainte de a spala parul. Se lasa sa actioneze 30 de minute si apoi se spala parul cu samponul obisnuit! In cel putin 2 saptamana. vei vedea si tu rezultatele!

bafta:*