| LuuuLuuuu a întrebat:

Mie mi se ingrasa parul foarte repede stiti cum sa scap de asta?

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Spală părul mai rar (pentru că spălarea părului foarte des favorizează excesul de sebum), evită locurile în care se fumează sau se face mâncare (bucătării, fast-food-uri, etc.) și prepară în fiecare săptămână o mască dintr-un gălbenuș de ou, câteva picături de zeamă lămâie și câteva de ulei levănțică.
Se amestecă, și se ține pe păr 30-40 minute, înainte de a face baie.
Baftă!

| fustiteTUTU a răspuns:

Da, uite aici o masca de facut acasa: http://spa-acasa.blogspot.com/2011/09/spa-la-tine-acasa.html

| Avatar001 a răspuns:

Nu mai minca grasimi))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand calduros samponul Head&Shoulders citrus fresh(special pentru par gras). Inainte sa-l folosesc, era nevoie sa-mi spal parul o data la 3 zile, dar acum se mentine curat chiar si 5 zile.In rest,evita produsele de coafat parul(spuma,gel,etc),evita sa pui mana in par, iar daca folosesti balsam, nu-l aplica chiar de la radacina.Numai bine.