| anonim_4396 a întrebat:

Stresul favorizeaza caderea parului?

Răspuns Câştigător
| Je_1276 a răspuns:

Nu! Stresul favorizeaza cresterea firelor albe.Asa ca nu trebuie sa te stresezi, ca daca ai sa o faci o sa-ti creasca mai repede firele albe.Normal,oamenilor le incepe cresterea firelor albe de la cam 40 de ani, bineinteles daca nu se streseaza pana atuncea...

12 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Da. de la stres iti cade parul... sad

| RoXxy a răspuns:

Bineintelessad

| francesca89 a răspuns:

Daaaaa! si nu credeam dar si matreata sad

| Nymphetamine a răspuns:

Albirea si caderea lui, bineinteles!

| MMihai a răspuns:

Cred că da, dar nu este o cauză principală pentru. caderea parului!

| Gabonne1982 a răspuns:

Da,normal.De obicei cand iti cade parul din cauza stresului, cade doar pe o portiune (iti apare ca o "pata" cheala in cap).Cel mai adesea de obicei stresul duce la albirea parului

| scumpika01 a răspuns:

Dasad din pacate

| Min_2759 a răspuns:

Da...daca esti f stresat...

| anky13 a răspuns:

Da

| trashcan a răspuns:

Aproape.Este chiar o boala,numita "alopecia", care are ca si una din cauze, stresul.

| Tiby a răspuns:

Caderea parului si albirea acestuia.
So. stai calm big grin

Succes!