| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat am parul lung 25 de cm si este foarte subtire si moale si cand ma piepten se incurca pe la spate si ma piepten usor de tot si tot cad 10 fire dar doar in zona din spate iar in fata unde e super drept nu cad decat 1 maxim 2 ce sa fac? nu pot zice ca imi cade parul ca asa simplu nu cade e fragil se rupe usor dau funda cine ma ajuta

6 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Este normal sa pierzi zilnic pana la 100 de fiere de par.
Te pup, pa pa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
Te pup!

| ceaiuldetei a răspuns:

E normal să îți mai cadă părul și asta se întâmplă în fiecare zi și când îl speli și când treci peria prin el și așa mai departe.

Aș spune să îl mai tunzi un pic, dacă tu ești de părere că te supără prea tare.

Folosește produse bune pentru păr și împotrica căderii părului.

Descâlcește-l când ai ocazia și prinde-l eventual într-o codiță - așa îți va fi mai ușor la descurcat părul.

Ai mai putea să încerci (fără niciun fel de mișto) ouăle bătute - ajută părul foarte mult și uleiul de măsline. Succes.

| Andr33a123 a răspuns:

Tunde-te si date cu ceva de la farmacie. Funda?

| LoLMon a răspuns:

Syoss an mai putin de 2 saptamani si ai rezolvat happy

| DianaIuliana a răspuns:

E normal sa iti cada parul, insa poti folosi sapun moale, impreuna cu chel stop. se gasesc in farmacii. te speli cu sapun moale (e sampon), dupa ce se usuca parul freci radacinile cu chel stop si acoperi capul cu un prosop timp de 30 min. apoi repeti procesul o data la 48 de ore. eu folosesc si chiar functioneaza.
ps: dupa ce se stopeaza caderea parului, nu mai folosi chel stop ci doar sapunul moale.