| anonim_4396 a întrebat:

Cand am parul curat si ma piepten imi cade putin par iar cand este murdar si il piepten imi cad in jur de 25 de fire de par de ce? dar culmea este ca imi cade doar in zona din spate ca acolo se incurca iar in zona de fata 2 3 fire cad este normal?

Răspuns Câştigător
| KimEunJung a răspuns:

Iti cad mai multe fire din spate deoarece cand il piepteni in spate dai mai tare cu pieptenul pentru a se descurca si firele fiind fragile se rup. Cand este curat scalpul este mai puternic iar firele de par sunt mai rezistente iar cu trecerea timpului scalpul trebuie din nou sa fie rezistent iar fiindca nu a fost spalat recent nu este rezistent. Sper ca te-am lamurit. happy

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat