| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si am parul mare ( pletos) si cret/ondulat. In ultimul timp e foarte urat, sunt dezamagit cum arat, parca imi iau zborul, e tocit, ars... ce sa ii fac sa fie ca inainte?

Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Salut, eu cred că ar trebui sa te tunzi pentru al putea repara mai bine, poți încerca șamponuri speciale si balsam de par. Stiam ca se dă și cu un ulei special pentru îngrijire.
Dar dacă îl vrei la fel de mare o să fie mai greu să îl repari dar poți. Apropo dacă te vopsești ar fi bine să nu o mai faci.
Succes

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca este tocit si ars trebuie sa-ti tunzi varfurile. Dupa poti sa-ti aplici diferite masti cu uleiuri ca sa-l " hranesti ". Poti sa folosesti un singur ulei sau sa faci un mixt din mai milte.
ex : ulei de masline, ulei de migdale presat la rece, ule de jojoba, ulei de cocos, ulei de argan, ulei de avocado etc
Aplica uleiul le parul uscat, pune o cascade dus/o folie alimentara si un prosop, stai cu el asa cat mai multe ore ( 4-6 ore sau chiar 12 ). Samponeaza-te de doua ori ca sa-l indepartezi, sa fii sigur ca nu mai ramane ulei in el.

| litere123 a răspuns:

Taieti varfurile si indreaptati parul

| TheSpell a răspuns:

Tunde-te de tot și crește altul mai qt.

| TFKatarina a răspuns:

Ti-ai tuns vreodata varfurile?

| Daughter a răspuns:

Tunde-ti varfurile si fa un tratament cu keratina.