| eudemonica a întrebat:

Sunt bune fondurile de ten de la avon pentru tenurile acneice?

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

Daca ai probleme cu acneea cel mai bine e sa investesti bani mai multi.Nu e recomandat sa folosesti fond de ten si banuiesc ca deja stiai.Fondul de ten sa il folosesti decat la o ocazie. Si mai bine investeste si intr-un tratament acneic(de preferat pe baza de plante, nu chimicale si ceva mai bun- gen de la 100 ron in sus) si pentru fond de ten cele mai bune sunt de la 70 ron in sus. Daca ai de investit cumpara-ti de la firme bune(Bobbi Brown, Make-up for ever, Dior, Chanel etc) dar cel mai bine incepi cu rezolvarea problemelor tenului si nu cumpara produse din astea ieftine si proaste(ca avon, oriflame etc). Decat 100 si proaste mai bine 1 si bun. Sper ca te-am ajutathappy.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici să nu te gândești să aplici pe față fond de ten când ai probleme. Nu faci altceva decât să le suprainfectezi. Tratează acneea și apoi pe tenul curat aplici și fondul de ten.
Pa, pa.

| nevermind_3854 a răspuns:

Nu, nu functioneaza.

| amma_2887 a răspuns:

Hey...sincer sunt foarte bune pentru mine sigur sunt bune si pentru tine deoarece am o colega cu acnee si toate produsele ei sunt de la avon inclusiv fondu de ten sper sa fie bun si pentru tine

| vali09_5688 a răspuns:

Nu! in general produsele de la avon nu sunt bune, iti recomand fond de ten de la roche posay este special pentru ten cu acneea dar cel mai bine du-te la un dermatolog bun si nu o sa mai ai probleme. Fondul de ten il gasesti doar in farmacii,