| monicalina a întrebat:

Dc nu sunt bune fondurile de ten de la avon? si care sunt cele mai bune fonduri de ten?

20 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Intr-adevar, cele de la Avon nu sunt prea bune, pentru ca sunt si ieftine. Incearca ceva de la MaxFactor, Bourjois Paris, L'oreal, Maybeline sau daca vrei ceva foarte bun dar si scump, incearca cele de la Clinique. Dar si restul pe care le-am enumerat sunt foarte bune, sa nu se inteleaga gresit.

| danafatu a răspuns:

Nu e adevarat zvonul conform caruia produsele de la Avon nu sunt de calitate. Au garantie 3 ani, si daca sunt ieftine, sunt datorita noua, celor 178.000 de reprezentanti care le folosim cu placere. Ati invatat economie in liceu, nu? Cu cat cererea e mai mare, cu atat produsele se ieftinesc si oferta creste! Logic. Incearca fondul de ten calming efects daca ai tenul cu probleme (acnee, etc) sau fondul de ten persistent daca te pregatesti pentru o noapte luuungahappy 24 k gold pentru cele care vor stralucire a tenului si le puteti combina cu perle iluminatoare pentru fata tot de la Avon. Daca mai vreti detalii despre produsele Avon ma puteti gasi la id dana. fatu (sunt lider Avon de multi ani si stiu ce spun). Succes si distractie placuta tuturor de revelion!

| anonim_4396 a răspuns (pentru danafatu):

Am avut fondul de ten Calming efects care se presupune ca ar trebui sa nu iti faca tenul sa luceasca. Mie exact asta imi facea, mai era si lipicios pe deasupra >.

| monicalina explică (pentru danafatu):

Dana eu folosesc de la avon de ceve timp si rezista cateva ore pe fata[2=3ore] dar dupa ce se duce de pe fata raman pete pe fata:@:@

| danafatu a răspuns:

La cateva minute dupa aplicarea fondului de ten calming efects, tamponeaza fata usor cu hartie absorbanta, poti folosi chiar hartie igienicahappy Va absorbi excesul de sebum, si fata nu va mai luci. Mai mult, aplica pe zonele T putina pudra(nu excesiv, ca sa vede urat) si fata nu va mai luci. Succes! Sa imi spui daca a functionat!

| Dia a răspuns:

Buna.
Deci "Dc nu sunt bune fondurile de ten de la avon?"
Ba da sunt bune! Depinde de parerea fiecaruia, avon e o firma foarte buna, toate produsele sunt de calitate!
La oriflame sunt ieftine si iti zic sincer ca nu am incredere in ele.

| monicalina explică (pentru Dia):

Mersi de raspuns:*

| Dia a răspuns (pentru monicalina):

Cu placere :*!

| ReeaRissa a răspuns:

Avon este o firma foarte buna, nu ii lua in seama pe necunoscatori, toate produsele de la avon sunt de o calitate, daca nu de 100% atunci de 98%, fondurile de ten de la avon sunt foarte bune si tin foarte mult, o amica si-a luat un fond de ten de la avon la 50de lei, il folosea in fiecare seara, calitate foarte buna, si a tinut-o 5-6 luni (nu glumesc ) va recomand toate produsele de la avon, sunt chiar mai bune decat de la oriflame, oriflame are o calitate de 88%

| monicalina explică (pentru ReeaRissa):

Da dar dupa cateva ore se ia si imi raman pete.acum am dat comanda la o firma lady's si am comandat un fond de ten isabelle dupond. sper sa fie bun.va multumesc pentru parerile voastre si ca ati pierdut cateva min pentru am raspunde la intrebare.va pupacesc

| RoseOfTheFire a răspuns:

Cei de la Avon nu prea au produse stralucite iti recomand sa iti ei de la Ives Rocher eu de aici imi cumpar si sunt multumita de ele.

| monicalina explică (pentru RoseOfTheFire):

Mersi pentru raspuns...

| quartz1999 a răspuns:

Eu folosesc fond de ten de la oriflame si sunt foarte multumit. funda?

| DoamnaGărgă a răspuns:

Hmm thinking, avon.nu e chiar o firma buna!, cele de la oriflame sunt mai buneebatting eyelashes!

| monicalina explică (pentru DoamnaGărgă):

Da mersi pentru raspuns:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu fondurile de ten de la Avon sunt accesibile.
Dar oricum e greu sa iti alegi nuanta doar dintr-o poza.

Mie imi place fondul de ten Astor, acopera bine, rezista si il cumpar de ceva luni.
Review : http://didiglamour.blogspot.com/......ke-up.html
http://didiglamour.blogspot.com/2011/06/fdt-astor-perfect-stay.html

Merge mana in mana cu pudra Max Facror.
Review : http://didiglamour.blogspot.com/2011/12/r-pudra-creme-puff-maxfactor.html.

Daca imi zici ce fel de ten ai si ce nevoi ai ( acoperire pentru cearcane, cosuri, uniformizare, matifiere ) iti pot recomanda un fond de ten :). Astept raspuns inapoi.

| Tzukushi a răspuns:

Buna, citeste experienta mea personala cu fondul meu de ten preferat

http://mariabeautytips.blogspot.ro/......u-ten.html

| Villy0po a răspuns:

Si eu am folosit un tub de fond de ten de la avon...nu sunt bune de nimic. Am auzit de un fond de ten de la oriflame e 50 lei...cunosc o fata care il foloseste si e ok.

| monicalina explică (pentru Villy0po):

Da si eu am folosit mai multe si nu sunt bune pe fata nici nu acopera adica se vede ceva ...nu stiu stiti si voi despre ce vbbig grin

| BlackConfetti a răspuns:

Eu nu folosesc fonduri de ten de la avon, si eu am auzit ca nu sunt bune.Incearca de la oriflame, sunt mai bune, asta iti garantez! Cele de la Yves Rocher sunt cam scumpe pentru buzunarul meu, dar cele de la L'Oreal imi plac foarte mult, am si anticearcan de la ei si e foarte bun. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu!happy