| Violetta69 a întrebat:

Sunt bune servetelele demachiante pentru indepartarea fondului de ten?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune, dar nu sunt recomandate pentru demachierea zilnica.
Sunt ''bune'', cand mergi undeva si-ti uiti demachiantul acasa sau ti s-a terminat si apelezi la servetelele astea.
Si cu demachiant, lapte sau lichid ramane fond de ten si ai de muncit mult pana sa-l indepartezi de tot, daramite cu servetele!

Nu te baza doar pe asta!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt bune dar tot mai bun este laptele demachiant

| PedoBarbie a răspuns:

De ce crezi că se numesc demachiante'?
Da. Merge.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Normal.De aia se numesc "servetele demachiante".
Nu s-au inventat ca sa te stergi cu ele la poponet.Chiar daca unii mai fac si asta...

| Peaches a răspuns:

Fondul de ten este un machiaj, prin urmare servetelele demachiante indeparteaza fondul de ten. Totusi eu ti-as recomanda sa folosesti lotiune demachianta deoarece consider ca ea curata mai bine tenul. Apoi o crema/lotiune hidratanta.
Sper ca asta te ajuta. Have fun!
Fundita?winking

~Roxetta

| TequilaG a răspuns:

Da, sunt foarte bune.

| eli22 a răspuns:

Mai bine folosesti dischete demachiante si o lotiune sau un lapte demachiant, iar daca vrei sa ai un ten curatat in totalitate, ca nu e de-ajuns doar un servetel sau un lapte demachiant foloseste si un gel de curatare.
De ex.Nivea http://www.nivea.ro/......e-curatare