Întrebare recomandată | viki16 a întrebat:

ce e mai bine sa folosim si de ce, servetelele demachiante sau laptele demachiant?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer laptele demachiant. Mi se pare mai eficient. Servetelele sunt pentru un ruj, un fard si cam atat. Nu curata foarte eficient. Cat despre usturimea pe care o poti intampina ...eu de ceva luni folosesc lotiune speciala pentru ochi, este lichida si nu mai trebuie sa frec ochii ca sa dau jos mascara happy.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu folosesc lapte demachiant si nu l-as da niciodata pe servetele...

| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Eu folosesc șervețelele demachiante,deoarece laptele îmi dă o usturime ochilor, și mi se fac roșii.
Ți-aș recomanda și ție șervețelele.Dar după ce te demachiezi, spală-te pe față, și aplică o cremă (sau nu), care te simți mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt bune. Şerveţetele sunt ca cele umede, iar laptele demachiant trebuie să-l aplici cu discurile demachiante. Cam asta e diferenţa.

| marinaa9 a răspuns:

Laptele demachiant e mai bun caci iti hidrateaza si tenul

| Sanziana00 a răspuns:

Lapte demachiant.

| AlePanda a răspuns:

Laptele demachiant este mai bun ( cel putin asta e parerea mea) deoarece iti hidrateaza fata. Servetelele mai adauga un surplus de substante pe piele si te predispui la cosuri. Intreaba-ti si prietenele si vezi parerea mai multor oameni happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlePanda):

Laptele demachiant nu-ti hidrateaza fata, orice produs care sta pe fata ta doar cateva secunde/minute nu au cum sa-ti faca ceva concret, doar iti lasa o pelicula grasa.

| angi9 a răspuns:

Eu folosesc servetelele demachiante de ce ca astea sterg mai bine de cat laptele demachiant! Parerea mea :* :* pa!