| BlancaFantasma a întrebat:

Sunt in clasa a XII`a.si in mod ciudat, la mine in liceu e "focar" de rujeola/rubeola/pojar etc.eu n`am avut niciodata bubatul si acum nu vreau sub nicio forma sa lipsesc de la liceu.cum ma pot "proteja?" deja un coleg a facut bubatul si lipseste, iar eu ma tem fiindca a stat pe langa mine.

5 răspunsuri:
| CupCake97 a răspuns:

Nu scapi. odata in viata tot a-i sa faci.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Cred ca vorbesti de liceul Dumitru Motoc, ca si sora mea e acolo si e focat de din alea.
Cel mai bine fa-ti o injectie.

| ゼロの a răspuns:

Fa-ti un vaccin, sora mea care are 2 ani a facut unul si inca nu are bubatul.
P.S Eu am chiar acum deci vaccinul a functionat.

| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Mananca fructe de preferat portocale si legume

| CiuxyM a răspuns:

Eu stiu ca nu te poti proteja decat prin a evita contactul/statul impreajma unei persoane care are asa ceva.